top of page
vrstevnice.png
bernasek.png
doplnkove_prvky.png

VZDĚLÁNÍ

JE NEJLEPŠÍ

INVESTICÍ

DO NAŠICH

DĚTÍ

Ing. Bohumil Bernášek

radní zodpovědný za školství

Žiju v Lanškrouně. Vystudoval jsem zde Střední průmyslovou školu elektrotechnickou. Poté jsem absolvoval elektrotechnickou fakultu Vysokého učení technického v Brně. Po studiích jsem nastoupil na svou mateřskou střední školu jako odborný učitel.
Moje záliba v rockové hudbě mě v osmdesátých letech přivedla ke kariéře profesionálního disc-jockeye. Vystupoval jsem na tanečních akcích po celém tehdejším Východočeském kraji. 
Po sametové revoluci jsem se vrátil k učení a postupně jsem vykonával funkce učitele, zástupce ředitele a ředitele střední průmyslové školy a učiliště v Lanškrouně.

Od roku 2016 jsem členem Zastupitelstva Pardubického kraje a zároveň radním zodpovědným za školství. Naším cílem v oblasti školství je stabilizace sítě středních škol, školy nerušíme, podporujeme jejich rozvoj v menších městech celého regionu.  Za poslední tři roky byla do rekonstrukcí a vybavení středních škol v Pardubickém kraji investována částka blížící se 1 miliardě Kč. Všechny naše střední školy spolupracují se zaměstnavateli a s firemním sektorem, podporujeme přírodovědné a technické vzdělávání, navracíme úctu k řemeslům. 

Více než třicet let jsem ženatý a s manželkou Evou máme dospělého syna, který je šachovým velmistrem.
Od roku 2001 jsem působil jako zastupitel města, po tři roky jsem v Lanškrouně vykonával funkci místostarosty.
Podařilo se nám postavit nový kulturní dům, modernizovat školy a školky či opravit řadu komunikací.

Mojí hlavní snahou je, aby žáci škol získali kvalitní vzdělání, které jim v budoucnu umožní bezproblémové uplatnění na trhu práce.

Kandiduji za Lanškrounsko

Zajímá tě víc? Sleduj mě na Facebooku

lanskroun@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Co vás jako radního Pardubický kraj vedlo k tomu spojit své jméno s novou koalicí?

Fandím myšlence, že vzniká kandidátka starostů, nestraníků a osobností s pracovními výsledky a navíc ze všech částí kraje. Jde o lidi, kteří svými zkušenostmi a dosaženými výsledky garantují, že budou skutečně pro náš kraj pracovat a nestanou se jen marketingovým trikem řízeným z Prahy. Jde o kandidátku lidí, kteří v Pardubickém kraji žijí a jsou lidem blízko.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Voličům nabízím především výsledky. Stavím na zkušenosti práce krajského radního pro školství. V tomto volebním období jsme do rekonstrukcí a vybavení středních škol v Pardubickém kraji investovali rekordní částku blížící se jedné miliardě korun. Jsem pyšný na to, že jsme krajem, který nezrušil žádnou střední školu. Všechny naše střední školy spolupracují se zaměstnavateli a s firemním sektorem, podporujeme přírodovědné a technické vzdělávání, navracíme úctu k řemeslům. Navazuji i na svou práci komunálního politika v Lanškrouně, kde se nám podařilo postavit nový kulturní dům, modernizovat školy a školky či opravit řadu komunikací.

3.

Která oblast je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní?

Mojí hlavní snahou je, aby žáci získali kvalitní vzdělání, které jim v budoucnu umožní bezproblémové uplatnění na trhu práce. Mojí prioritou je rovnoměrný rozvoj celého regionu, opravdu všech oblastí, nejen velkých měst. Klíčem je kvalitní pedagogická práce učitelů, stabilní síť středních škol rozložená po celém území kraje a aktivní investiční činnost.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

bottom of page