Vyberte si zprávy 

přímo z Vaší obce

Pardubický kraj

Pardubický kraj, ležící v centru České republiky, se díky rozvoji silniční, železniční, letecké i vodní dopravy řadí mezi důležité dopravní uzly. Je to atraktivní region nejen díky své bezpečnosti, kvalitě bydlení, zdraví a životní spokojenosti, ale i díky dlouholeté průmyslové tradici. I když patří mezi menší kraje s počtem 520 tisíc obyvatel, tak má být jednoznačně na co hrdý. Od roku 2012 stojí v čele kraje hejtman Martin Netolický. Za tuto dobu se dostal kraj i do celoevropského povědomí, když se stal nejperspektivnějším regionem pro investory ze všech oblastí východní Evropy.

I samotný kraj je však dobrý investorem do všech oblastí. Podařilo se například stabilizovat dříve ztrátové nemocnice, které se dnes daří modernizovat, stavět nové moderní pavilony a rozvíjet jednotlivé obory.

15

4

4 519

520 tis.

obcí s rozšířenou působností

rozloha v km2

okresy

obyvatel

Moderní tvář získala také většina středních škol, které jsou nejen zateplené, ale především zde studenti mají možnost učit se na moderních přístrojích ve zbrusu nových učebnách. Okolo miliardy korun putuje v posledních letech do silnic nižších tříd, ale je to proces, který nikdy nekončí, a proto je potřeba pokračovat v dobře rozjeté práci i v dalších letech, protože náš kraj si to zaslouží.

Snoubí se v něm nádherná příroda s velkolepou historií, lidským umem, úchvatnou hudbou a všemožnými druhy sportu. Návštěvníci mají možnost se seznámit s lidovými tradicemi, poznat množství hradů i zámků, starobylých vojenských pevností a mnoha dalších atraktivních památek renesanční, barokní, secesní i moderní meziválečné architektury.

Turisté zcela jistě přijmou výzvu vystoupat na nejvyšší vrchol našeho regionu, kterým je Králický sněžník měřící 1424 metrů nad mořem. V kraji se koná řada významných akcí. Mezi nejvýznamnější bezesporu patří festival Smetanova Litomyšl, Velká pardubická steeplechase a Zlatá přilba.

hejtman_kruh_web.png

JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

Hejtman Pardubického kraje

Takový je náš prosperující Pardubický kraj.

Pracujeme pro náš kraj

od Jevíčka po Přelouč

Přidej se

Pro média

Sleduj nás

Zadavatel: 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj

Zpracovatel: feopatito s.r.o.

Všechna práva vyhrazena. Lidový dům, Hybernská 1033/7, 110 00 Praha1, tel: +420 602 536 008