top of page
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodil jsem se v prosinci 1980 v Hlinsku, kde jsem v roce 1999 dokončil studium na místním gymnáziu K. V. Raise. Následně jsem nastoupil na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. V roce 2009 jsem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze absolvoval rigorózní řízení se závěrečnou prací, která se věnovala právní úpravě sociálního pojištění. Před svým zvolením do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsem pracoval jako právník na Odboru strategického rozvoje kraje a evropských fondů Krajského úřadu Pardubického kraje.

 

V roce 2007 jsem se stal členem České strany sociálně demokratické, avšak již předtím jsem byl aktivní v rámci Mladých sociálních demokratů. Do Sněmovny jsem byl zvolen díky důvěře občanů našeho kraje poprvé v roce 2010. Mandát jsem obhájil i v následujících volbách a v roce 2016 jsem se stal ministrem pro lidská práva a rovné příležitosti, což považuji za dosavadní vrchol mého politického snažení. Po letech strávených v Poslanecké sněmovně jsem se rozhodl vrátit se k advokacii a věnovat více času rodině, jelikož s manželkou Petrou vychováváme dva syny.

 

Vzhledem k tomu, že jsem přesvědčeným, že náš kraj je dlouho dobu veden profesionálně, rozhodl jsem se aktivně podpořit nejen hejtmana Martina Netolického, se kterým mě pojí dlouholeté přátelství, ale celou kandidátku 3PK Pro prosperující Pardubický kraj, která je plná zkušených starostů či zástupců různých spolků.

Ing. Václav KUBÍN

starosta města Králíky

Kandiduji za Králicko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page