top of page
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodila jsem se a celý život žiji v Pardubicích. Jsem vdaná, mám jednoho dospělého syna, který také s rodinou žije v Pardubicích. Vystudovala jsem gymnázium Dašická a pak jsem absolvovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové, a to obor všeobecné lékařství. V roce 1989 jsem nastoupila na chirurgické oddělení Pardubické nemocnice a po složení atestace I. stupně z chirurgie jsem přešla na oddělení úrazové chirurgie, kde pracuji dodnes. Získala jsem atestaci z chirurgie II. stupně a nástavbovou atestaci z úrazové chirurgie.  

Od roku 2002 jsem zastupitelkou města Pardubic. V roce 2007 jsem se stala náměstkyní primátora pro školství, sociální věci, zdravotnictví a cestovní ruch. V roce 2010 jsem se stala poslankyní Parlamentu České republiky. Svůj mandát jsem předala ve chvíli, kdy jsem se stala na podzim 2010 primátorkou města Pardubice, protože nevnímám pozitivně kumulaci funkcí. Od roku 2012 do roku 2019 jsem byla členkou České národní delegace ve Výboru regionů Evropské unie. Několik volebních období jsem také byla členkou krajského zastupitelstva.

Po skončení mandátu primátorky jsem se v roce 2014 vrátila do Pardubické nemocnice, kde jsem působila na oddělení ortopedie a úrazové chirurgie. V roce 2017 jsem se stala ředitelkou Pardubické a Chrudimské nemocnice a vedoucí projektu Centrálního urgentního příjmu. Od roku 2019 jsem byla vedoucí emergency a Komplexu chirurgických a úrazových ambulancí. Nyní působím jako vedoucí lékařka komplexu kontrolních ambulancí Pardubické nemocnice. I v době, kdy jsem byla političkou, jsem neztratila kontakt s chirurgií a pravidelně jsem několikrát měsíčně sloužila pohotovostní služby. Svoji profesi miluji a Pardubická nemocnice je opravdu mou srdeční záležitostí.  

MUDr. Štěpánka FRAŇKOVÁ

lékařka Pardubické nemocnice, emeritní primátorka Pardubic

Kandiduji za Pardubicko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page