top of page
Mgr. Radim Vetchý
ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodil jsem se před 48 lety v Ústí nad Orlicí, ale celý svůj život žiji v Lanškrouně. Vystudoval jsem nejprve lanškrounské Gymnázium a následně jsem absolvoval také Vyšší odbornou školu a Střední školu pedagogickou v Litomyšli. Následně jsem studoval na Univerzitě Karlově v Praze Pedagogickou fakultu se zaměřením na předškolní pedagogiku. V roce 1996 jsem nastoupil jako učitel na Základní školu speciální v Lanškrouně, kterou jsem od roku 2011 vedl jako ředitel. Už v této pozici jsem začal věnovat svůj čas chodu města. Nejprve jako zastupitel, člen finančního a kontrolního výboru a také jako člen komise pro výchovu a vzdělávání. Na podzim roku 2014 jsem byl zvolen starostou města a práce pro mé rodné město mě nesmírně naplňuje a baví dodnes. Jsem velice rád, že jsem mohl být součástí týmů, které se podílely na výstavbě kulturního domu L´ART i městské polikliniky. Výzev však před sebou máme stále mnoho. Těší mě, že mohu být součástí týmu 3PK Pro prosperující Pardubický kraj, jelikož je to tým lidí, za kterým jsou dlouhodobě vidět výsledky nejen v kraji, ale i na obcích či v rámci podpory různých zájmových spolků.

 

Svůj volný čas rád trávím se svojí ženou a třemi dětmi procházkami v okolí města. Společně se věnujeme včelaření a zahradničení. Od malička jsem vášnivým rybářem, a také proto jsem členem výboru místní organizace Českého rybářského svazu. Zároveň jsem také členem rybářské stráže a od roku 1999 vedu rybářský kroužek při DDM DAMIÁN v Lanškrouně. Blízko mám také ke sportu, jelikož téměř každý den vybíhám do přírody Lanškrounska. Od roku 2022 jsem také členem Aktivních záloh Armády ČR.

Mgr. Radim VETCHÝ

starosta Lanškrouna

Kandiduji za Lanškrounsko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page