top of page

Vedení hlinecké radnice zajistilo pro občany města ochranné prostředky

Každý občan města, s trvalým pobytem v Hlinsku, obdrží zdarma dezinfekční roztok na ruce a povrchy a 3 kusy respiračních roušek třídy KN95, které jsou vhodné na dlouhodobější užití. Tyto ochranné prostředky obdrží také cizinci s pobytem ve městě delším nad 90 dní.Vedení města Hlinska se rozhodlo nečekat na dodávku ochranných pomůcek přímo od státu a zajistilo vlastními silami 3700 litrů bezoplachové dezinfekce na ruce „Anti-COVID“. Téměř 3000 litrů dezinfekce bude rozdáno do domácností ve městě. Zbylá část bude použita pro školy, školky a ostatní organizace města.


„Uvědomujeme si, že následující období bude ještě náročnější na dodržování zvýšené hygieny. Zároveň se nám podařilo přímo u výrobce nakoupit respirační roušky třídy KN95. Nešli jsme tedy cestou, pro kterou se rozhodla jiná města. Překupníky jsme odmítli a roušky jsme díky několika osobním vazbám a kontaktům, za které mnohokrát děkuji, dokázali pořídit zhruba 4x levněji, než jsou současné ceny na českém trhu. Nabídli jsme roušky i všem obcím našeho správního obvodu a mnohé této nabídky využily. Spolu s dezinfekcí obdrží tedy každý občan našeho města zdarma i tři respirační roušky KN95. S distribucí dezinfekce a roušek nám pomohou dobrovolní hasiči, členové místního střediska Junák a v některých částech města chceme zapojit i občanské komise. Všem za pomoc předem velmi děkuji,“ sdělil Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.


Distribuce ochranných prostředků do domácností v Hlinsku je naplánována od středy 15.4. do pátku 17.4. v čase od 16 do 20 hodin. Pokud se nepodaří zastihnout občany v domácnosti, bude možné si ochranné prostředky vyzvednout od pondělí 20.4. do úterý 21.4. v čase od 16 do 20 hodin u vstupu do garáže Domu s pečovatelskou službou č.p. 677 z Nerudovy ulice.


Foto zdroj: FB Hasiči Hlinsko

2 zobrazení

Comments


bottom of page