top of page

„Umprumkou“ v Ústí nad Orlicí zněl smích i o prázdninách

Ústí nad Orlicí – Letní měsíce jsou na školách spíše ve znamení oprav a ticha. Pro Střední školu umělecko - průmyslovou v Ústí nad Orlicí to uprostřed července rozhodně neplatilo. V krajském zařízení se konal příměstský tábor zaměřený na umělecké a řemeslné dovednosti dětí. Na podporu technického vzdělávání zábavnou formou se přijel podívat i radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.


„Jsem velmi potěšen, že děti ze základních škol mají možnost si některé střední školy prohlédnout o prázdninách důkladně "zevnitř". Snáze se potom rozhodují, jaký obor si pro své budoucí středoškolské studium vybrat. Škoda jen, že podobný tábor nejde uspořádat pro rodiče či prarodiče. Rádi bychom jim totiž ukázali, jak se výuka na našich školách změnila a jaké mají střední školy technické vybavení. Pozvu je tedy touto cestou alespoň na podzimní dny otevřených dveří, které budou školy pořádat" sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.


Děti z Ústí nad Orlicí a okolí docházely do školy minulý týden vždy na osm hodin. Každý den byl pro ně připraven pestrý program jako například zhotovení hrací kostky z kovu, seznamování se základy robotizace a automatizace, zkoumání přírodních jevů, základy knižní vazby, digitální fotografie, základy malby nebo potisk textilu. 


Příměstský tábor organizovala a financovala MAS Orlicko. SŠUP zabezpečila zázemí a pedagogy, zapojili se i žáci školy.


"Příměstský tábor se u nás konal už popáté. Letos se ho zúčastnilo 38 žáků z šestých až devátých tříd základních škol. Jsem rád, že díky zaměření školy na umělecké obory a strojírenství můžeme dětem nabídnout opravdu pestrý program," sdělil ředitel školy Zdeněk Salinger.26 zobrazení

Comentários


bottom of page