Parní vlak se vydá z Dolní Lipky do Moravské Třebové

Úspěšný start do nové parní sezony mají za sebou parní jízdy pořádané Pardubickým krajem ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií v Žamberku. Po cestě do Polska následuje již tuto sobotu jízda z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Jedná se o první jízdu parního expressu vypravovaného Pardubickým krajem na této trati.

„Pro letošní rok jsme se rozhodli naše tradiční parní jízdy rozšířit kromě tradiční trati z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v sousedním Olomouckém kraji také o dvě další trasy. Tou první je spojení s polskou Slezskou Javořinou, kam se vydáme ještě v sobotu 3. září, kdy naše parní putování uzavřeme. Druhou novinkou je pak trasa z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou až do Moravské Třebové. Cestující tak budou mít možnost navštívit například Mladějovskou úzkokolejku nebo zámek v Moravské Třebové. Tuto trasu budeme kromě soboty 2. července opakovat ještě v sobotu 6. srpna. V ostatních termínech bude vlak brázdit krajinu Orlickoústecka a Králicka,“ řekl hejtman Martin Netolický, s tím, že detailní informace naleznou zájemci na vlaky.pardubickykraj.cz.

Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Moravská Třebová

Odjezd

07:10 Dolní Lipka

07:20 Lichkov

07:25 Mladkov

07:31 Těchonín

07:55 Jablonné nad Orlicí

08:12 Letohrad

08:16 Dolní Dobrouč

08:21 Lanšperk

09:19 Ústí nad Orlicí

09:25 Dlouhá Třebová

09:35 Česká Třebová

09:41 Třebovice v Čechách

09:47 Anenská Studánka

09:51 Trpík

10:10 Mladějov na Moravě

10:18 Kunčina

10:24 Moravská Třebová

Moravská Třebová – Ústí nad Orlicí – Dolní Lipka

Odjezd

13:35 Moravská Třebová

13:41 Kunčina

13:53 Mladějov na Moravě

13:58 Trpík

14:02 Anenská Studánka z

14:10 Třebovice v Čechách

14:18 Česká Třebová

14:25 Dlouhá Třebová

15:00 Ústí nad Orlicí

15:11 Lanšperk

15:17 Dolní Dobrouč

15:23 Letohrad

15:33 Jablonné nad Orlicí

15:43 Těchonín

15:49 Mladkov z

15:54 Lichkov

16:00 Dolní Lipka


3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše