top of page

Muniční sklad v Květné dává práci řadě místních

Květná - Hejtman Martin Netolický zahájil svoji úterní cestu po regionu Poličska v Květné. Se starostou Petrem Škvařilem navštívili místní zemědělské družstvo, seznámili se s rozvojem Stáje AR Květná, která organizuje dětské tábory, jízdy na koních a jejich trénink. Poté hovořili se členy místního zastupitelstva, ale také velitelem armádní posádky, pod kterou spadá muniční sklad, který se proslavil po explozi skladů ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.„Muniční sklad v Květné se osvědčil při převozu a následném uchování munice z Vrbětic, což přišlo jen několik měsíců poté, co Armáda debatovala o zrušení areálu. Ten nyní funguje a přináší do celého regionu zaměstnanost a stabilitu. Stát navíc realizuje v objektu řadu investic, a to včetně zabezpečení areálu či rekonstrukce hasičské stanice,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se starostou Petrem Škvařilem hovořil také o aktuální situaci související s dopadem koronaviru na obecní rozpočet či problematice kůrovce.


„Pro Květnou se 420 obyvateli znamená navržená kompenzace přibližně 500 tisíc korun, což samozřejmě obecnímu rozpočtu pomůže, byť ne asi v plné míře. Jsem především rád, že naše aktivita společně se svazy zastupujícími zájmy obcí nepřišla vniveč,“ řekl hejtman.Toho starosta Škvařil informoval o aktivitách obce. „V tuto chvíli jsme před dokončením dětského hřiště, na které jsme obdrželi dotaci od společnosti ČEZ, což souvisí s výstavbou vedení vysokého napětí z Poličky do Hlinska. V horizontu několika let bychom rádi vybudovali multifunkční kulturní sál, který byl historicky v místní hospodě. Vzhledem k tomu, že se naše obec za poslední roky významně rozrostla, tak poptávku po společenském sálu vnímáme velmi silně,“ řekl Petr Škvařil. „Připravujeme také modernizaci dvou kořenových čističek odpadních vod. Na jednu již máme stavební povolení a na druhé čekáme,“ dodal Škvařil.


Vzhledem k událostem posledních týdnů přišla řeč také na vyznačení zemské hranice na silnici první třídy směrem na Svitavy. Starosta Škvařil inicioval petici na zastavení trestního stíhání historiků, kteří tuto hranici na silnici vyznačili.


27 zobrazení0 komentářů

Comentários


bottom of page