top of page

Kraj připravuje v okolí Skutče modernizace silnic za 150 milionů

Opravy silnic a investiční akce města. To byla hlavní témata jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se starostou Skutče Pavlem Bezděkem a místostarostou Jaroslavem Hetfleišem. Mezi nejvýznamnější krajem připravované investice do silniční sítě patří dva evropské projekty na modernizace silnic II/337 ze Skutče do Louky a II/305 ze Skutče do Štěpánova za souhrnnou částku přibližně 150 milionů korun.

„V rámci širšího okolí Skutče máme v různé fázi rozpracovanosti hned několik projektů na celkové modernizace a opravy silnic II. a III. tříd. Finančně a rozsahově největší jsou dva evropské projekty, na které chceme čerpat finance z Integrovaného regionálního operačního programu. Stavbou v předpokládané hodnotě 110 milionů korun je modernizace šest kilometrů dlouhého úseku silnice II/337 z Louky do Skutče přes Vrbatův Kostelec a Leštinku. Druhým evropským projektem je modernizace dvoukilometrového úseku silice II/305 ze Skutče do Štěpánova za přibližně 45 milionů korun,“ vyjmenoval dva velké projekty hejtman Martin Netolický.

Společným projektem kraje a města je řešení křížení silnic II/306 a II/358. „Společně s městem připravujeme vybudování okružní křižovatky silnice II/358, která je obchvatem města, a silnice II/306 směřující na Prosetín. Tato křižovatka je značně nepřehledná a její křížení je velmi složité. Kruhovým objezdem si slibujeme především zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti,“ řekl hejtman Netolický.

Toho zástupci vedení města informovali o plánech na výstavbu nové městské knihovny. Ta stávající na okraji skutečského náměstí již neodpovídá požadavkům čtenářů, vytápění, osvětlení či bezbariérovosti. Město nyní zjišťuje dotační možnosti.

8 zobrazení

Comments


bottom of page