top of page

Cihelna 2023 v Králíkách opět bude

Tradiční vojensko-historická akce Cihelna se v letošním roce opět uskuteční. Na plánu akce a zapojení Armády České republiky se dnes shodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se starostou města Králíky Václavem Kubínem, představiteli Armády České republiky, zástupci organizátorů a Vojenského muzea Králíky.

„Věřím, že zpráva o konání vojensko-historické akce Cihelna v Králíkách potěší všechny fanoušky vojenské historie. Ve spolupráci s organizátory, městem a Armádou České republiky uděláme maximum proto, aby se opět jednalo o akci, na kterou si najdou cestu tisíce návštěvníků tak, jak tomu bylo v předcovidových letech. Armáda je pro pořádání akce klíčová, a to jednak z organizačního hlediska, ale především také z hlediska statických ukázek moderní techniky, která na louce nad vojenským muzeem ani letos nebude chybět,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že kraj je stejně jako v předchozích letech připraven konání akce podpořit.

Cihelna patří každoročně mezi vrcholy letní návštěvnické sezony v Králíkách. „Konání Cihelny je pro nás velkou šancí jak zviditelnit nejen naše město, ale celou pevnostní oblast včetně naší tvrze Hůrka, Vojenského muzea Králíky, ale i krajské tvrze Bouda a dalších menších muzeí. Velmi kvituji vstřícnost a pomoc Armády České republiky, která je naším stabilním partnerem a i přesto, že plní celou řadu dalších důležitých úkolů, tak ve svém programu pamatuje také na naši Cihelnu,“ řekl starosta města Králíky Václav Kubín.

Letošní vojensko-historická akce Cihelna se uskuteční 18. a 19. srpna. Detailní informace o průběhu akce či vystavované technice budou postupně zveřejňovány. V úterý 15. srpna se pak bude konat tradiční tisková konference, na které zástupci jednotlivých složek představí detailní program.

18 zobrazení

Comments


bottom of page