top of page
Mgr. Monika Pelíšková
ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Celý svůj život žiji a pracuji v mých rodných Svitavách. Jedinou výjimkou bylo mé vysokoškolské studium na FF MU v Brně. V roce 1997 jsem nastoupila na svitavskou obchodní akademii jako učitelka německého jazyka a společenských věd. Po sloučení se svitavským gymnáziem jsem se před šesti lety na „obchodce“ stala zástupkyní ředitele. Od srpna 2024 jsem ředitelkou školy. Veřejnost mě také zná jako tlumočnici a překladatelku nebo jako lektorku jazykových kurzů německého jazyka. Svoji práci mám moc ráda, baví mě učit, což by bez kladného vztahu ke studentům a škole ani nebylo možné. Moje povolání je pro mě poslání.

 

Nejdůležitější jsou pro mě ale moje děti a rodina a také moji přátelé, volný čas trávím proto nejraději s nimi. Velice rádu čtu, miluji hudbu a tanec. Snažím se sportovat, chodím na HEAT, jezdím na kole, v zimě lyžuji a k mým zálibám patří i práce na zahradě.

 

Určitě jsem patriot. Jsem hrdá na naše krásné město a na zemi, ve které jsem se narodila. Myslím si, že stavět na dobrých základech, tradičních hodnotách, být ohleduplný a zodpovědný k lidem i svému okolí a pomáhat ostatním by mělo být samozřejmostí.

 

Mojí prioritou je přirozeně oblast školství. Škola je opravdu základ života a ten by měl být kvalitní, trvalý a uznávaný.  Bohužel je to velmi často právě školství, kde se s oblibou experimentuje a kde se v konečném důsledku málo myslí na ty, o které tu jde v první řadě – žáky a učitele. To bych chtěla změnit.

Mgr. Monika PELÍŠKOVÁ

ředitelka Gymnázia a obchodní akademie Svitavy

Kandiduji za Svitavsko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page