top of page
Josef Kozel
ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodil jsem se před 50 lety v Chrudimi, kde naše rodina žije od nepaměti. Před 23 lety jsem se oženil s manželkou Pavlou, se kterou máme dcery Annu a Marii. V roce 1999 mne osud zavál do Heřmanova Městce. Bylo to po rozpadu chrudimské Transporty, ve které jsem od roku 1994 pracoval jako počítačový programátor a správce sítě. Protože jsem se několik let aktivně zapojoval do činnosti DDM Chrudim, uvítal jsem nabídku z DDM Heřmanův Městec, a nastoupil zde coby volnočasový pedagog. Od té doby v Heřmanově Městci žiji. V roce 2001 jsem se vrátil k počítačům, založil firmu, otevřel ve městě prodejnu, první e-shop a začal opětovně programovat a dělat počítačovou grafiku. Od roku 2010 jsem zastupitelem města a o čtyři roky později jsem byl zvolen starostou, kterým jsem byl až do roku 2022. Až do roku 2019 jsem nebyl členem žádné politické strany či hnutí. Komunální politiku totiž nevnímám pro její stranické principy, ale jako starost o město, jeho území a lidi v něm žijící. A tak beru i Pardubický kraj. Proto jsem se stal jedním z iniciátorů politického hnutí Společně pro kraj, které právě v roce 2019 vzniklo a jsem tak jeho zakládajícím členem. Na kandidátce 3PK Pro prosperující Pardubický kraj jsem se v roce 2020 dostal do krajského zastupitelstva a stal jsem se radním pro oblast školství, což byla výzva, kterou jsem s pokorou přijal.

 

Od malička jsem byl veden ke sportu. Od čtyř let jsem hrál lední hokej za Chrudim. A sport mne ve velkém provází dodnes. Ke sportu vedu i své děti a sportovnímu prostředí se snažím přispět dlouhé roky i jako funkcionář. Dvacetpět let řídím hokejbalový klub v Heřmanově Městci, působím i jako trenér. V roce 2004 jsem se stal členem předsednictva Českomoravského svazu hokejbalu, v roce 2010 jeho místopředsedou a od roku 2011 jsem měl tu čest, že jsem tento národní sportovní svaz mohl i vést a zastupovat na mezinárodní scéně. Coby předseda hokejbalového svazu jsem po vlastním rozhodnutí skončil v roce 2016, ale můj pomyslný vrchol funkcionáře přišel v roce 2017, kdy se v Pardubicích uskutečnilo Mistrovství světa v hokejbale, které trhalo divácké rekordy tohoto neolympijského sportu. Nedlouho před tím, v roce 2014, jsem byl Českým olympijským výborem zvolen do Komise neolympijských sportů, kde působil až do roku 2021. Zkrátka sport je nedílnou součástí mého života. Naučil mne obklopovat se lidmi, kteří hrají fér. Čestný přístup, vzájemná důvěra, úcta a fair play – to je přístup, který vyznávám ve sportu, na radnici a stejný beru za základ úspěchu a předpoklad pro dobré fungování našeho kraje.

Josef KOZEL

radní Pardubického kraje pro školství

Kandiduji za Heřmanoměstecko,
Sečsko a Třemošnicko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page