top of page
ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodil jsem se v Poličce v roce 1959 jako třetí ze čtyř dětí. Po ukončení základní školy jsem se vyučil instalatérem. V roce 1978 jsem se oženil a s manželkou Jiřinou máme dva syny, díky kterým se naše rodina rozrostla o čtyři vnučky. V roce 1981 jsem se odstěhoval z Hartmanic do Jevíčka, kde jsem pracoval jako instalatér v Okresním stavebním podniku Svitavy. Po třech letech jsem začal pracovat ve Středním odborném učilišti zemědělském v Jevíčku jako požární technik, řidič a provozní pracovník. V roce 1997 jsem založil firmu, ve které nyní zaměstnávám 11 lidí.

 

Jelikož pocházím z hasičské rodiny, od dětství jsem navštěvoval kroužek Mladých hasičů v Hartmanicích. Tento kroužek jsem později také vedl. Po přestěhování do Jevíčka jsem pracoval jako vedoucí mládeže, absolvoval nespočet hasičských soutěží v pozici rozhodčího a věnoval de facto veškerý svůj volný čas dobrovolným a mladým hasičům. Být hasičem je pro mne celoživotním posláním. Dobrovolní hasiči patří mezi základní stavební kameny v každé obci a nejsou jen těmi, kdo pomáhají profesionálům při požárech, povodních a dopravních nehodách. Bez jejich činnosti by se obce neobešly při pořádání plesů, dětských dnů a dalšího kulturního, sportovního a společenského života. Jsem nesmírně rád, že mohu být od roku 2010 starostou Krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a členem celorepublikového výkonného výboru. Od té doby se nám podařilo pořídit nové dopravní automobily, pořídit hasičské cisterny, ochranné obleky, ale také celou řadu drobnější techniky, která usnadňuje činnost našim jednotkám. Nejen díky podpoře hasičů jsem se v roce 2016 a následně 2020 stal krajským zastupitelem a předsedou Výboru pro integrovaný záchranný systém.

Josef BIDMON

živnostník, krajský starosta dobrovolných hasičů

Kandiduji za Moravskotřebovsko a Jevíčsko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page