top of page
Mgr. Jiří Mencák
ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Přišel jsem na svět v období znamení střelce, přesněji 12.12.1984 v porodnici v Ústí nad Orlicí, avšak od narození je mi domovem právě Žamberk a celá oblast Orlických hor. Základní školu jsem vychodil u nás. Následně jsem pokračoval na Letohradském soukromém gymnázium tak, abych mohl pokračovat v Brně na LF MU v nelékařském oboru Optometrie, kde jsem současně studoval i obor Očního optika. Jelikož mám velice blízko k přírodě, ctím její přirozené zákony a pravidla, zvažoval jsem i lesnickou a dřevařskou fakultu. Pro složitost koordinace studia tří škol jsem tento obor ve svém zájmu upozadil. Profesí jsem tedy oční optik, optometrista, ale nejenom této činnosti se v životě věnuji. Po studiích kolem roku 2012 jsem se usadil na zemědělském stavení na polosamotě, kde žiji s manželkou a našimi dvěma syny, 18 psy, 6 koňmi a dalším osazenstvem, které k hospodářskému stavení patří. 

Celým životem mne provází sport, díky kterému jsem se mnohé naučil, jak samotnou vytrvalost, disciplínu tak i správné nasazení a odhodlanost. Od útlého mládí jsem se věnoval brannému vodáctví a kanoistice, následně pár let hokeji, abych pozvolně mohl přejít k motokrosu. Nejen adrenalin a dynamika tohoto sportu mne okouzlila natolik, že i po 12 letech intenzivního závodění si stále najdu dny, kdy usednu za řídítka jednostopého stroje a jdu si zařádit na motokrosové tratě. Četná zranění provázená tímto sportem mne přiměla k útlumu v této sportovní oblasti a jakož to idylu tráveného času na horách společně se svými čtyřnohými parťáky jsem propad kouzlu jízdy se psím spřežením, kterému se závodně věnuji a díky kterému jsem mohl procestovat mnoho zemí během naší účasti na světových šampionátech.

Jelikož mi nebyla lhostejná atmosféra vedení našeho města a neustálé znepřátelené dva tábory vstoupil jsem v roce 2018 do zastupitelstva jakož to zástupce Žamberecké demokratické koalice. Toto čtyřleté počínání bylo následně odměněno v roce 2022 nejvyšším počtem hlasů ze všech kandidátů. Tuto důvěru jsem se po větších úvahách rozhodnul přijmout. Nyní v pozici starosty jsou pro mne nejdůležitější právě vzájemné vztahy, atmosféra v radě a zastupitelstvu. Ostatní se s tímto posléze dostaví. Říkám, že na městech a obcích by měli mít všichni stejný záměr a to takový, aby samosprávný celek prosperoval. Tuto atmosféru cítím i u tohoto hnutí, a tak jsem se následně přidal k 3PK. Považuji to za uskupení, v kterém bude mít smysl a efekt pracovat pro kraj. 

Mgr. Jiří MENCÁK

starosta Žamberka

Kandiduji za Žamberecko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page