top of page
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Náměstek primátora města Pardubic, dobrovolný hasič

 

Narodil jsem se v roce 1984 v Pardubicích do rodiny zdravotní sestřičky a stavebního inženýra. Jako panelákové dítě jsem strávil krásné dětství na sídlišti Závodu míru a v Pardubicích žiji doposud. Jsem ženatý a pyšný táta. S manželkou Veronikou máme dvě krásné děti, syna Vojtu a dceru Emu. Od mala jsme spolu s bratrem byli vedeni ke sportu. Sportovní gymnázium v Dašické ulici, proto pro mě bylo jasnou volbou. A kam jinam směřovat po gymnáziu, než na vysokou školu. Vystudoval jsem magisterské studium Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně se specializací na sociální politiku a práci, a rozšířením o personální management a organizační rozvoj. Vedle toho jsem jako koníček, a tady se začal prohlubovat můj zájem o veřejnou správu, studoval distančně Politologii na Filosofické fakultě Univerzity Hradec Králové.

Již při vysokoškolských studiích jsem si zřídil živnostenský list, kdy jsem se věnoval organizačnímu a public relations poradenství, ale také jsem jako redaktor místního týdeníku psal stránku o sportu, zejména basketbalu. Tomu jsem se několik let věnoval jako trenér, když jsem si vzdělání rozšířil o trenérskou licenci. V roce 2011 jsem se rozhodl pracovně spojit svůj zájem o veřejnou správu s pracovním životem a nastoupil na krajský úřad na pozici referenta, kde jsem se postupně vypracoval na vedoucího komunikace a vnějších vztahů kanceláře hejtmana a tiskového mluvčího.

 

V roce 2010 jsem byl poprvé zvolen do zastupitelstva města jako řadový zastupitel. V roce 2014 jsem se i díky preferenčním hlasům stal náměstkem primátora, který jsem i díky důvěře občanů našeho krajského města dosud. 

Volný čas nejvíce věnujeme spolu s manželkou Veronikou našim dětem. Podporujeme je ve sportu, tanci, hudbě, ale rádi také společně utíkáme do přírody na chatu a poznáváme krásy naší nádherné země. Jsme vášniví houbaři. Mně osobně stále zůstala láska z dětství k basketbalu na rekreační úrovni, moc rád vzpomínám na tu skvělou patru, kdy jsme pro Pardubice získali několik zlatých medailích v mládežnických kategoriích. V posledních letech si také alespoň částečně plním svůj první dětský profesní sen a pomáhám, kde je potřeba, jako dobrovolný hasič.

Mgr. Jakub RYCHTECKÝ

1. náměstek primátora města Pardubic

Kandiduji za Pardubicko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page