top of page
ilustrační ikona
ilustrační ikona

JSME TÝM
LIDÍ, KTEŘÍ ŽIJÍ
MEZI VÁMI

ilustrační ikona
ilustrační ikona
ilustrační ikona

Narodil jsem se v Pardubicích 20. května 1976. S manželkou, se kterou jsme již 19 let, máme dvě děti. V Pardubicích jsem navštěvoval základní školu, následně jsem v roce 1995 úspěšně absolvoval maturitní zkoušku a dosáhl středoškolského vzdělání v oboru plynárenství.  Přesto, že se nepovažuji za studijní typ, pokračoval jsem studiem na Dopravní fakultě Univerzity Pardubice, kterou jsem však nedokončil. Po této krátké, ale o to intenzivnější zkušenosti vysokoškolského života jsem nastoupil na výkon náhradní vojenské služby na oddělení ARO jako sanitář v Pardubické nemocnici. To doposud považuji jako jednu z nejcennějších zkušeností, kterou mi osud vložil do cesty. Následně jsem v roce 1999 začal pracovat jako OSVČ a později podnikat. Většinu svého profesního života jsem řídil firmu, která se věnovala energetice, obnovitelným zdrojům energie a energetickému využití odpadů. Profesi energetika vykonávám dodnes.

 

Cítím se být českým vlastencem, pardubickým patriotem a milovníkem východočeského regionu. V roce 2000 jsme se s přáteli a rodinou začali občansky angažovat a vyústilo to založením zapsaného spolku Pardubáci, se kterým jsme v roce 2010 úspěšně kandidovali do zastupitelstva města Pardubic. Po volbách jsem se na čtyři roky stal náměstkem primátorky Štěpánky Fraňkové. V této funkci se mi jako zodpovědnému za projekty revitalizace Tyršových sadů a vybudování Parku Na Špici podařilo zrealizovat dvě největší investice do veřejného prostranství a oba parky jsou nyní chloubou Pardubic. Byl jsem u zrodu zavedení třídění bioodpadu a mnohého dalšího. Jako náměstek jsem měl svěřené gesce životního prostředí, odpady, energetika, IT, kultura a sport. V Zastupitelstvu města Pardubic jsem nepřetržitě od roku 2006 tedy již 18 let.

 

Pardubáci z.s. se stali součástí politického hnutí Východočeši a nyní společně s hnutím 3PK Pro prosperující Pardubický kraje kandidujeme do krajského zastupitelstva. Z mého pohledu to byla jasná volba. Je to volba občanské společnosti, která spojila síly, aby ti, kteří chtějí volit lidí pracovité s historií a zkušenostmi, kteří jsou zvyklí používat zdravý selský rozum v komunální politice, měli možnost. Proto doufám, že lidé budou volit rozumem a srdcem ty, kteří už svými činy (nejen ústy) dokázali, že umí dělat politiku v zájmu občanů a k prospěchu dané obce či města. A pamatujte, že stranická příslušnost ještě nikdy nikomu nepřinesla ani dovednost ani slušné vychování, volte lidi, které znáte.

 

Jan Masaryk říkal, že jen politik, co má rád lidi, a nejen sám sebe, pro ně dokáže udělat něco navíc. 

František BRENDL

radní města Pardubic

Kandiduji za Pardubicko

V našem kraji žije mnoho silných osobností zkušených a znalých svého oboru, mnohdy s jeho přesahem. Ne vždy se na všem shodneme, ale jedno máme společné, a to je cíl - prosperující kraj. Kraj, kde se dobře žije i pracuje. Kraj, kde budoucnost není v mlze, ale má konkrétní obrysy utvářené prací lidí, kteří se nebojí vystoupit ze své komfortní zóny. A jak tuto myšlenku více upevnit? No přece spojením sil k dosažení společného cíle. My v různorodosti nevidíme slabinu. Naopak v ní vidíme potenciál k vzájemnému rozvoji.

PROČ vzniklo 3PK?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

KDO jsme?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

CO děláme?

Buďte informovaní o aktuálním dění ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

Mějte informace z první ruky

bottom of page