top of page

KDO JSME?

Jsme uskupení místních, navzájem spolupracujících osobností se zkušenostmi a znalostí svého oboru lokálního charakteru s krajským přesahem.

CO DĚLÁME?

Rozhodli jsme se vystoupit z naší komfortní zóny a již několik let, na základě našich schopností a zkušeností, rozvíjíme naši obec, město, okres, kraj.

Mějte informace z první ruky

Děkujeme za Váš zájem!

Buďte informovaní aktuálním děním ohledně 3PK přímo do Vašeho e-mailu. Newsletter můžete kdykoliv zase odhlásit pomocí odkazu v něm.

PRO PROSPERUJÍCÍ PARDUBICKÝ KRAJ.
KANDIDÁTKU OSOBNOSTÍ Z REGIONU
POVEDE HEJTMAN MARTIN NETOLICKÝ

Na svátek svatého Mikuláše byl v Pardubicích představen dlouho očekávaný koaliční volební projekt s názvem 3PK, tedy Pro prosperující Pardubický kraj, v rámci kterého spojují své síly kandidáti České strany sociálně demokratické a politického hnutí Společně pro kraj. Lídrem kandidátní listiny je současný hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, následovaný starostou Hlinska Miroslavem Krčilem, krajským starostou dobrovolných hasičů Josefem Bidmonem a lékařem Vladimírem Ningerem. Kromě představení názvu koaliční kandidátky byla prezentována také první dvacítka jmen, které se budou v říjnu příštího roku ucházet o hlasy voličů.

„V posledních měsících jsem byl oslovován různými osobnostmi našeho kraje, kterých si velmi vážím. Jedná se o úspěšné starosty měst a obcí, představitele celé řady spolků a organizací. Následně jsme začali společně debatovat s užší skupinou starostů, se kterými jsme v minulosti řešili konkrétní problémy a poznali jsme se nejen po pracovní, ale i lidské stránce. Z těchto debat vznikla myšlenka na spojení sil kandidátů sociální demokracie, hnutí Společně pro kraj a nezávislých osobností z našeho regionu. Celý tým je sestavený na reálných výsledcích úspěšných lidí, kteří pracují od Přelouče až po Jevíčko a jsou ve svém okolí známí a uznávaní. Jsem přesvědčený, že lidé v krajských volbách nebudou hlasovat podle centrální „pražské“ politiky, ale budou hodnotit konkrétní osoby, které znají, a které s nimi žijí,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Celá kandidátní listina má celkem 50 jmen kandidátů, z nichž Česká strana sociálně demokratická nominovala 27 a 23 kandidátů navrhlo politické hnutí Společně pro kraj. Téměř polovina kandidátů pak není členem žádné politické strany, ani hnutí,“ doplnil Martin Netolický s tím, že počínaje lednem bude každý měsíc odtajněno dalších deset jmen na kandidátní listině.

Předseda politického hnutí Společně pro kraj Petr Fiala dodal: „Naším hlavním cílem je navázat na úspěšnou krajskou politiku posledních let. Proto jsme se jako dříve nezávislí starostové rozhodli spojit svoje síly a založit politické hnutí Společně pro kraj. V rámci řady jednání se setkáváme a hovoříme o problémech nejen našich měst a obcí, ale také o krajských tématech. Všichni, kdo jsme na kandidátní listině, máme jednotný názor na to, co pro náš kraj chceme v dalších letech udělat. Dlouhodobě kladně vnímáme práci Martina Netolického a i svým dílem chceme pomoci s rozvojem regionu, ve kterém žijeme,“ řekl Petr Fiala.

Tiskové prohlášení si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Sledujte nás
na Facebooku

bottom of page