top of page
vrstevnice.png
stransky.png
doplnkove_prvky.png

I NEJMENŠÍ 

OBCE U NÁS 

MAJÍ SVÉ

MÍSTO

Ing. Jan Stránský

starosta města Přívrat

Je mi 42 let. S manželkou Danou, se kterou jsme již 19 let, máme tři děti Kateřinu, Kristinu a Honzíka. Žiji v malebné obci Přívrat, ke kterému mě pojí několikagenerační kořeny. V roce 2002 jsem vystudoval Elektrotechnickou fakultu na ČVUT v Praze. Od roku 2000 jsem nabíral pracovní a životní zkušenosti postupně v Praze, Vysokém Mýtě a Pardubicích. V současné době jsem zaměstnán v Zemědělském družstvu se sídlem ve Sloupnici na pozici ředitele pro rostlinnou výrobu a mechanizaci. Od roku 2006 jsem zastupitelem Přívratu nedaleko České Třebové, kde jsem se v roce 2010 stal neuvolněným starostou, což znamená, že funkci vykonávám ve svém volném čase vedle civilního zaměstnání.

Po celou dobu starostování v naší obci se ji snažím vést tak, abych podporoval neustálý rozvoj vesnice naší velikosti. Důraz kladu na soudržnost, pospolitost a hrdost obyvatel na to kde a jak žijí. Mým cílem je, aby se naše děti do Přívratu vraceli, zakládali zde rodiny tak jako generace moje a našich rodičů. K tomu se jim – našim budoucím generacím - snažím vytrvalým rozvojem a inovacemi vytvořit podmínky.

Důraz kladu na soudržnost, pospolitost a hrdost obyvatel na to kde a jak žijí.

Kandiduji za Českotřebovsko

ceska trebova@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti ČSSD a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Na to mám jednoznačnou odpověď. Za prvé chci kraji předat své zkušenosti, které jsem za deset let nabyl ve vedení malé obce a prosazovat další, ještě větší podporu vesnicím. Zadruhé je to osoba hejtmana Martina Netolického, který má moji plnou důvěru. Líbí se mi, co a jak dělá. Jsem spokojen s výsledky jeho práce pro náš kraj, zvláště pro malé obce velikosti Přívratu. A za třetí chci podpořit partu lidí, kteří se sešli na společné kandidátce 3PK.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Jsem neuvolněným starostou malé vesnice, a moc dobře vím, co obnáší každodenní starostovská práce „po práci“ a jaké problémy se řeší v obcích, které nemají velký aparát na výkon správy. Mohu nabídnout spoustu praktických zkušeností, kterými jsem si prošel, a které naši vesnici posunuly dále. Vždyť mít dobře fungující spolky, které společně s vedením obce udržují a rozvíjí zájmové činnosti a kulturní akce, mít fungující prodejnu nebo hospodu, mít opravené cesty, funkční vodovod a veřejné osvětlení je základem úspěšné vesnice. A Přívrat je úspěšná vesnice, tak proč by nemohly být úspěšné i další obce…

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Je těžké vybrat jen jednu oblast, ale protože stále smýšlím a na regionální politiku se dívám jako starosta malé obce, chci se zasadit o to, aby Pardubický kraj byl oporou pro nejmenší obce. Ta by měla spočívat především v šíři grantové a dotační nabídky, která bude jednoduše dostupná, administrativně jednoduchá a vhodně cílená na potřeby obyvatel těchto obcí. Abych vše převedl do jazyku obyvatel vesnic Pardubického kraje: kraj by měl pomocí dotací a grantů nadále jednoduše a efektivně podporovat vesnice tam, kde je to třeba - silnice, chodníky, hospody, prodejny, kultura….

Kandiduji za politické hnutí SproK

Zajímá tě víc? Sleduj nás na Facebooku

bottom of page