top of page
vrstevnice.png
sirova.png
doplnkove_prvky.png

ZAMĚSTNANCŮM VŽDY

OPOROU

Alena Šírová

předsedkyně RR ČMKOS Pardubického kraje

Narodila jsem se před 52 lety. S manželem Zdeňkem máme syna a dceru. Celý můj dosavadní život je spjat s Hlinskem, kde jsem vystudovala Střední průmyslovou školu strojírenskou a textilní. Od roku 1993 jsem věrná podniku ETA Hlinsko, a to i po změnách ve vlastnické struktuře. Vždy jsem byla aktivní v rámci odborů a snažila jsem se být zaměstnancům a kolegům oporou. Celý život se pohybuji mezi pracujícími a zajímá mne, v jakých podmínkách pracují a jak s nimi jejich zaměstnavatel komunikuje. Otevřená komunikace je totiž základem fungování každého kolektivu.

Jako předsedkyně krajských odborů, kterou jsem se stala v roce 2019, vím, že i v našem kraji jsou stále určité rozdíly, ale mám radost, když vidím, že se nezapomíná ani na okrajové oblasti, které se dříve potýkali s vyšší nezaměstnaností.  

Díky důvěře občanů našeho města a kraje jsem od roku 2008 nepřetržitě zastupitelkou Hlinska a od roku 2018 také městskou radní. Mezi lety 2008 a 2012 jsem byla také krajskou zastupitelkou.

Otevřená komunikace je totiž základem fungování každého kolektivu.

Kandiduji za Hlinecko

hlinsko@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Rozhodování bylo velmi snadné, protože projekt, který mi představil pan hejtman Netolický, mi byl od počátku sympatický. Tomuto projektu věřím, protože věřím myšlence, že se veřejná funkce má dělat ve prospěch občanů, ne pouze elit, které si za peníze můžou dovolit cokoliv.

2.

Co můžete ze své pozice v Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS) nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Preferuji otevřenou komunikaci s občany. Jako předsedkyně odborové organizace vím, že řadový zaměstnanec sám nic nezmůže. Stejně to vnímám i ve veřejném životě.

3.

Kdybyste měla uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Jsou to hodnoty, které jsou pro mne důležité. Je to slušnost, otevřenost a pochopení pro problémy druhého. Každý člověk je důležitý a měl by mít někoho, kdo mu bude naslouchat. A já chci pomáhat a naslouchat.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

bottom of page