POKRAČUJEME DÁL V ÚSPĚŠNÉ 

PRÁCI

Václav Roček

starosta Moravan

Kalendář akcí

Narodil jsem se v roce 1952 v Pardubicích, avšak od narození bydlím v Moravanech. Dětství jsem prožil v Uhersku, odkud pocházeli oba moji rodiče. 
Po ukončení základní školy v roce 1965 jsem nastoupil na studium SVVŠ v Holicích, což je dnešní gymnázium. Následně jsem absolvoval nadstavbové studium Střední průmyslové školy potravinářské v Pardubicích, obor sušárenství, konzervárenství potravin a lihovarnictví.
Po ukončení základní vojenské služby v roce 1974 jsem nastoupil do Konzerváren a lihovarů Nové Město nad Metují do pobočného závodu v Chrudimi. Tam jsem pracoval tři roky jako směnový mistr, a potom sedm let jako vedoucí údržby. Na podzim roku 1984 jsem byl jmenován v rámci stejného podniku ředitelem závodu Fruta v Chrasti u Chrudimi. V této funkci jsem pracoval 15 let až do roku 1999, kdy celý podnik zanikl vlivem chování a hospodaření nových majitelů.

V letech 1999 až 2002 jsem pracoval jako obchodní zástupce společnosti, která vyrábí nápojové a konzervárenské obaly.
Tuto pozici jsem opustil v roce 2002, kdy jsem byl osloven koaličním hnutím pod vedením ČSSD a po volbách jsem byl poprvé zvolen
starostou Moravan, kterým jsem do dnešních dnů.
Od roku 1981 jsem ženatý a mám dvě dospělé dcery.

 V našem kraji se dlouhodobě daří dokončovat důležité investice v oblasti dopravy, školství, zdravotnictví, ale i sociálních služeb a jsem přesvědčený, že tým úspěšných starostů, lékařů či ředitelů škol je tím správným, který může na tyto úspěchy dále navazovat.

Kandiduji za Pardubicko

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Pro mne osobně je důležité, že jde o projekt lidský a ne partajně-politický. Jsme tým lidí, které spojuje společná myšlenka prosperujícího Pardubického kraje. A to nás zásadně odlišuje od všech ostatních volebních uskupení. Jde také o lidi, kteří už v životě něco dokázali ve svých profesích. Mají za sebou bohaté zkušenosti z reálného života a hlavně mají jasnou vizi, jak zlepšovat život v našem regionu. A v neposlední řadě to byla moje osobní zkušenost jako starosty Hlinska - současné vedení kraje funguje velmi dobře a je za ním vidět kus pořádné práce.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Nabídnout mohu energii, selský rozum, pokoru a odhodlání. A  když něco dělám pro moje a pro naše děti, zkrátka pro budoucnost, tak dovedu být hodně zarputilý. Moji sousedé u nás na Hlinecku znají práci našeho týmu, kterou na hlinecké radnici odvádíme ve prospěch našeho města i celého regionu. Máme jasnou vizi a konkrétní cíle, za kterými jdeme. Stejně jako se staráme o Hlinsko, tak bych rád pomohl i s dalším rozvojem Pardubického kraje. Vždyť je to místo, kde bydlíme a žijeme a kde chceme bydlet a žít společně s našimi dětmi!  

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Je to rovnoměrný rozvoj všech částí  kraje. A to pro mne představuje zachování služeb na venkově, dostupné školství, zdravotnictví a opravené silnice. Zastávám dlouhodobě názor, že pokud se bude dařit městům, ale i těm nejmenším obcím, pak se bude dařit celému kraji.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

Zajímá tě víc? Sleduj nás na Facebooku

Přidej se

Pro média

Sleduj nás

Zadavatel: 3PK - Pro prosperující Pardubický kraj

Zpracovatel: feopatito s.r.o.

Všechna práva vyhrazena. Lidový dům, Hybernská 1033/7, 110 00 Praha1, tel: +420 602 536 008