top of page
vrstevnice.png
rocek.png
doplnkove_prvky.png

POKRAČUJEME DÁL V ÚSPĚŠNÉ 

PRÁCI

Václav Roček

starosta Moravan

Narodil jsem se v roce 1952 v Pardubicích, avšak od narození bydlím v Moravanech. Dětství jsem prožil v Uhersku, odkud pocházeli oba moji rodiče. 
Po ukončení základní školy v roce 1965 jsem nastoupil na studium SVVŠ v Holicích, což je dnešní gymnázium. Následně jsem absolvoval nadstavbové studium Střední průmyslové školy potravinářské v Pardubicích, obor sušárenství, konzervárenství potravin a lihovarnictví.
Po ukončení základní vojenské služby v roce 1974 jsem nastoupil do Konzerváren a lihovarů Nové Město nad Metují do pobočného závodu v Chrudimi. Tam jsem pracoval tři roky jako směnový mistr, a potom sedm let jako vedoucí údržby. Na podzim roku 1984 jsem byl jmenován v rámci stejného podniku ředitelem závodu Fruta v Chrasti u Chrudimi. V této funkci jsem pracoval 15 let až do roku 1999, kdy celý podnik zanikl vlivem chování a hospodaření nových majitelů.

V letech 1999 až 2002 jsem pracoval jako obchodní zástupce společnosti, která vyrábí nápojové a konzervárenské obaly.
Tuto pozici jsem opustil v roce 2002, kdy jsem byl osloven koaličním hnutím pod vedením ČSSD a po volbách jsem byl poprvé zvolen
starostou Moravan, kterým jsem do dnešních dnů.
Od roku 1981 jsem ženatý a mám dvě dospělé dcery.

 V našem kraji se dlouhodobě daří dokončovat důležité investice v oblasti dopravy, školství, zdravotnictví, ale i sociálních služeb a jsem přesvědčený, že tým úspěšných starostů, lékařů či ředitelů škol je tím správným, který může na tyto úspěchy dále navazovat.

Kandiduji za Pardubicko

Zajímá tě víc? Sleduj nás na Facebooku

pardubice@0,1x.png

3 otázky pro mě

1.

Na konci roku 2019 byl představen nový volební projekt 3PK, jehož součástí jsou kandidáti České strany sociálně demokratické a sdružení Společně pro kraj. Co vás vedlo k tomu obléct si fialovo-oranžový dres a spojit své jméno s novou koalicí?

Pro mne osobně je důležité, že jde o projekt lidský a ne partajně-politický. Jsme tým lidí, které spojuje společná myšlenka prosperujícího Pardubického kraje. A to nás zásadně odlišuje od všech ostatních volebních uskupení. Jde také o lidi, kteří už v životě něco dokázali ve svých profesích. Mají za sebou bohaté zkušenosti z reálného života a hlavně mají jasnou vizi, jak zlepšovat život v našem regionu. A v neposlední řadě to byla moje osobní zkušenost jako starosty Hlinska - současné vedení kraje funguje velmi dobře a je za ním vidět kus pořádné práce.

2.

Co můžete ze své pozice nabídnout? Čím chcete přispět v rámci boje o přízeň voličů?

Nabídnout mohu energii, selský rozum, pokoru a odhodlání. A  když něco dělám pro moje a pro naše děti, zkrátka pro budoucnost, tak dovedu být hodně zarputilý. Moji sousedé u nás na Hlinecku znají práci našeho týmu, kterou na hlinecké radnici odvádíme ve prospěch našeho města i celého regionu. Máme jasnou vizi a konkrétní cíle, za kterými jdeme. Stejně jako se staráme o Hlinsko, tak bych rád pomohl i s dalším rozvojem Pardubického kraje. Vždyť je to místo, kde bydlíme a žijeme a kde chceme bydlet a žít společně s našimi dětmi!  

3.

Kdybyste měl uvést jednu oblast, která je pro vás v rámci rozvoje kraje prioritní, která by to byla?

Je to rovnoměrný rozvoj všech částí  kraje. A to pro mne představuje zachování služeb na venkově, dostupné školství, zdravotnictví a opravené silnice. Zastávám dlouhodobě názor, že pokud se bude dařit městům, ale i těm nejmenším obcím, pak se bude dařit celému kraji.

Kandiduji za politickou stranu ČSSD

bottom of page