top of page

Zateplování školních budov v kraji pokračuje


Pardubický kraj nepolevuje v investicích do energeticky úsporných opatření na budovách středních škol a školských zařízení. Krajští radní nyní schválili výběr dodavatele na rekonstrukci Gymnázia Polička a vyhlásili výběrové řízení na zateplení Domova mládeže a školní jídelny v Pardubicích.

„Pokračujeme v posuzování výhodnosti energeticky úsporných opatření, která mají pozitivní vliv jak na životní prostředí, tak na krajský rozpočet. Vzhledem k rostoucím cenám energií jde o logický krok. U všech záměrů však detailně posuzujeme navržená opatření vyžadovaná poskytovatelem dotace,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Zřizujeme přes 70 středních škol, které mnohdy sídlí v památkově chráněných budovách, u kterých jsou energeticky úsporná opatření ovlivněna jejich statutem. Snažíme se však postupně využívat evropské dotační prostředky tak, abychom těmto školám dodali nejen moderní vybavení, ale také snížili energetickou zátěž. Takových projektů máme v realizaci nebo přípravě hned několik od Gymnázia v Chrudimi přes Domov mládeže Integrované střední školy v Moravské Třebové až po zateplení Machoňovy budovy Střední průmyslové školy elektrotechnické a vyšší odborné školy Pardubice,“ uvedl hejtman Netolický.


V případě poličského gymnázia se rekonstrukce dotkne hlavní budovy, administrativní části a krčku, který budovy spojuje. V případě domova mládeže bude odstraněn současný obklad budovy, dojde k výměně oken, zateplení střechy krčku a stropní konstrukce.


Pro stavební úpravy pardubického domova mládeže bude nyní kraj hledat dodavatele. „Rekonstrukce bude probíhat za plného provozu domova mimo letních prázdnin. Není možné proto odhadnout, jak dlouho budou stavební práce trvat, protože prostory k rekonstrukci budou firmě předávány s ohledem na provozní možnosti domova,“ vysvětlil radní pro oblast školství Josef Kozel.

3 zobrazení

Comments


bottom of page