top of page

Začíná projektování stavby tělocvičny v Letohradě

Jednou z velkých investic Pardubického kraje v Letohradě bude stavba tělocvičny pro krajskou Průmyslovou střední školu. Stavební část projektu by měla vyjít na částku 80 milionů korun a mohla by být zahájena již v roce 2023 s podmínkou zajištění zdrojů v krajském rozpočtu. Nyní krajská rada schválila výběr projektanta tělocvičny, který s částkou 3,2 milionu korun bez daně zvítězil ve výběrovém řízení.

„Výběr projektanta a zahájení projektování je jasným důkazem, že činíme všechny kroky k tomu, abychom zahájili výstavbu tělocvičny u naší Průmyslové střední školy Letohrad, která by byla využitelná pro širokou veřejnost ve městě, ale i pro sportovní kluby. Jedná se o podobný model, jaký je využíván například v tělocvičně v České Třebové či dalších tělocvičnách, které u našich středních škol máme. V tuto chvíli předpokládáme, že by stavba mohla vyjít na přibližně 80 milionů korun, avšak je otázkou, jak se do ceny projeví aktuální situace na stavebním trhu. To bude mít samozřejmě vliv na další postup v rámci realizace, která je v tuto chvíli předpokládána v letech 2023 až 2024,“ řekl hejtman.

Inspirací pro stavbu tělocvičny byla řada projektů nejen v Pardubickém kraji. „Také společně se starostou Letohradu Petrem Fialou jsme se seznámili s celou řadou projektů, které byly dokončeny v posledních letech. Kromě naší tělocvičny v České Třebové jsme se byli podívat v Hlinsku, Proseči či Moravské Chrastové. Chceme, aby byla tělocvična po vyučování využitelná veřejnosti, a proto kromě potřebných rozměrů 25x45 metrů počítáme s možností rozdělit tělocvičnu na více částí. Zároveň zde bude tribuna pro 200 diváků, z toho minimálně 100 míst bude k sezení,“ objasnil radní pro oblast školství Josef Kozel.

8 zobrazení

Comments


bottom of page