top of page

Z Poličky do Jedlové již po nové silnici. Kraj investoval téměř 100 milionů


Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý ráno Jedlovou nedaleko Poličky. Se starostou Radomilem Horníčkem řešil především investice kraje do silniční infrastruktury v okolí obce. V loňském roce byla dokončena modernizace šestikilometrového úseku silnice II/362 z Poličky do Jedlové. V dalších letech v závislosti na finančních prostředcích plánuje kraj modernizaci úseku z Jedlové až na hranici kraje Vysočina.

„V posledních letech jsme se na modernizaci komunikací v širším okolí Poličky zaměřili a snažili jsme se v maximální možné míře využít zdrojů z evropských fondů. V roce 2021 jsme zmodernizovali úsek silnice II/360 z Poličky přes Korouhev až po hranici s Krajem Vysočina, která je velmi využívanou komunikací pro cestu směrem na Nové Město na Moravě. V loňském roce se pak podařilo dokončit celkovou modernizaci šestikilometrového úseku silnice II/362 z Poličky až do Jedlové za necelých 100 milionů korun. V obou zmíněných případech jsme získali dotační prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Horníčkem řešil také provoz pobočky České pošty a možný režim Pošta Partner. „Na základě jednání s vedením České pošty připravujeme krajský dotační titul v rámci Programu obnovy venkova, který by pomohl s udržením poštovních služeb na venkově v rámci projektu Pošta Partner. Ten spočívá v tom, že poštovní služby jsou zajišťovány například v rámci agend obecního úřadu či v místní prodejně. Stejně jako obecní prodejna, tak i pošta je z mého pohledu jednou ze základních služeb, a proto je chceme podporovat,“ řekl hejtman s tím, že v letošním roce by mohly být na nový dotační titul vyčleněny tři miliony korun.

1 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page