top of page

Z bývalého statku vzniká v Bezděčí multifunkční obecní dům

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při čtvrtečním výjezdu do oblasti Moravskotřebovska a Jevíčska bylo Bezděčí u Trnávky. Se starostkou Petrou Klíčovou si prohlédl objekt bývalého statku, který obec i za finančního přispění kraje přestavuje na obecní dům s prostorem pro obecní úřad, společenský sál, ale i například prostor pro masérku.

„Bezděčí u Trnávky se pustilo do velkého projektu přestavby bývalého statku na obecní dům s prostorem pro obecní úřad, společenský sál, ale například i prostor pro masérku. V areálu je již nyní prostor pro komunální techniku nebo garáž pro dopravní automobil místní jednotky požární ochrany. Postupnými kroky se paní starostce Klíčové a jejím kolegům daří i za přispění našich krajských dotací jednotlivé etapy dokončovat. V letošním roce by se tak mohl do jedné z místností přestěhovat obecní úřad a vybaven jeden ze společenských sálů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Bezděčí u Trnávky leží ve východní části okresu Svitavy, na pomezí Boskovické brázdy a Zábřežské Vrchoviny. Založena byla v 11. století. Poprvé se Bezděčí připomíná v listině z roku 1258, stejně jako její místní část Unerázka. Od roku 1925 nese název Bezděčí u Trnávky. Žije zde přes 180 obyvatel.

13 zobrazení0 komentářů

Commenti


bottom of page