Záchrana zříceniny hradu Cimburk vyjde na desítky milionů

Druhou zastávkou hejtmana Martina Netolického při páteční cestě po regionu Moravskotřebovska bylo Městečko Trnávka. Kromě zástupců této obce se zde sešel i se starosty Bezděčí u Trnávky, Vranové Lhoty a Linhartic. Debata byla o investicích kraje v okolí či nutnosti zajištění zříceniny hradu Cimburk.


„V loňském roce jsme dokončili modernizaci silnice II/371 z Rozstání po okraj Městečka Trnávky, což zapadá do celé škály projektů, které na Moravskotřebovsku postupně řešíme. Do budoucna bychom v návaznosti na dotační možnosti z Evropy a krajský rozpočet chtěli pokračovat v úseku z Trnávky až na hranici kraje,“ řekl hejtman Netolický.

Toho starosta Milan Šedaj informoval o zahájení modernizace přibližně 2,5 kilometru dlouhého obecního vodovodu. Na tuto akci získala obec krajskou dotaci v hodnotě 3,5 milionu korun.

Zřícenina hradu Cimburk

Nedaleko Městečka Trnávky se nachází zřícenina gotického hradu Cimburk, který je ve vlastnictví obce, a od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Obec plánuje další nezbytné práce pro záchranu objektu. „V nejbližší době je nutné řešit vstupní bránu, která je ve špatném stavu a mohlo by v krajním případě dojít k jejímu zřícení. Jen tato první etapa by měla vyjít na přibližně na tři miliony korun. Stejná částka je na plánována na příští a přespříští rok. Pokud se budeme bavit o zajištění hlavního paláce, tak se podle vedení obce pohybujeme na 30 milionech jen na konzervaci objektu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

4 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše