top of page
  • Obrázek autora3PK

Záchrana hradu Cimburk pokračuje i díky podpoře Pardubického kraje

Poslední, čtvrtou zastávkou hejtmana Martina Netolického při čtvrtečním výjezdu po regionu Moravskotřebovska bylo Městečko Trnávka. S místostarostkou Janou Sáblíkovou hejtman hovořil především o opravách zříceniny hradu Cimburk. Na jeho záchranu přispěl v loňském roce také Pardubický kraj a obec na další práce žádá prostředky z krajského rozpočtu i v letošním roce. Řeč byla také o dalších projektech jako vybudování nového oddělení mateřské školky či úpravě ordinace zubaře.

„Zřícenina gotického hradu Cimburk je ve vlastnictví obce a od roku 1964 je chráněna jako kulturní památka. V loňském roce jsme finančně pomohli s řešením záchrany vstupní brány, u které hrozilo i zřícení. Proto jsme se rozhodli záchranu této památky podpořit. Obec žádá v rámci krajských dotačních programů o finanční pomoc i v letošním roce, protože částka za konzervaci celého objektu se pohybuje okolo 30 milionů korun,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Toho místostarostka Jana Sáblíková seznámila se záměrem na vybudování nového oddělení mateřské školky, jelikož kapacita té stávající již nestačí. Obci se díky vytvoření podmínek podařilo přilákat zubního lékaře, a to zajištěním ordinace a bydlení.

تعليقات


bottom of page