top of page

Záchranáři na Seči získají plnohodnotné zázemí. Kraj hledá dodavatele stavby

Když byla na začátku letošního roku otevřena nová výjezdová stanice Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje na Seči, bylo avizováno, že se jedná o dočasné řešení před vybudováním nové samostatné stanice. Zahájení výběrového řízení na stavbu v předpokládané hodnotě necelých 20 milionů včetně daně na svém pondělním jednání schválili krajští radní. Nabídky je možné podávat do 15. července.

„Otevření výjezdové stanice v areálu, ve kterém sídlí také profesionální hasiči, bereme jako rychlé a dočasné řešení. Reagovali jsme tak na četné podněty z regionu Třemošnicka, Ronova nad Doubravou, ale také samotné Seče, protože na konci loňského roku začaly být problémy ve spolupráci s nemocnicí v Čáslavi,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Samostatná výjezdová stanice by měla vyjít na necelých 20 milionů korun včetně daně. Vizuálně pokračujeme v trendu výjezdových stanic ve Skutči, Starých Čívicích či současné době budovaných v Holicích či Vysokém Mýtě. Nabídky je možné podávat do 15. července. Kromě ceny jsou zahrnuta také kritéria délky realizace stavby a zkušenosti stavbyvedoucího nad rámec kvalifikace,“ řekl hejtman.


Investiční záměr na tuto stavbu byl krajskou radou schválen na konci června loňského roku. Jedná se o jednopodlažní novostavbu včetně dvou garážových stání. Součástí jsou samozřejmě prostory pro řidiče, zdravotní sestry, záchranáře nebo lékaře, společná místnost a sklady.


31 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page