top of page

Vranová Lhota se připravuje na pořízení hasičské cisterny

Vranová Lhota, obec na hranici s Olomouckým krajem, byla další zastávkou hejtmana Martina Netolického při výjezdu na Moravskotřebovsko. Se starostkou Marií Vychodilovou mluvil především o rozvojových projektech v obci, fungování místní mateřské a základní školy či dopravní obslužnosti.

„Vranová Lhota je poslední obcí kraje na hranici s Olomouckým krajem, a tak je zde historicky větší spádovost obyvatel směrem do Mohelnice či Olomouce, a to jak za prací, tak k lékaři či za většími nákupy,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Se starostkou Marií Vychodilovou hovořil také o dotačním programu na podporu dobrovolných hasičů. „Obecní dobrovolní hasiči jsou zařazeni do kategorie JPO III. V roce 2018 od nás získala obec dotaci 300 tisíc korun na pořízení dopravního automobilu a nyní žádá o dotaci na pořízení cisternové automobilové stříkačky, jelikož stávající Tatra z roku 1974 již pomalu dosluhuje,“ řekl hejtman.

Obec byla založena na důležité obchodní stezce v údolí řeky Třebůvky na pomezí Čech a Moravy. Od roku 1960 ji tvoří dvě historická sídla: Vranová Lhota a Vranová. V obci, která má přibližně 450 obyvatel funguje mateřská i základní škola. V mateřské škole je 22 dětí, v základní škole pak 11. Významným zaměstnavatelem je společnost Armaturka Vranová Lhota.

2 zobrazení

Comments


bottom of page