top of page

Ve Verměřovicích bude moci do školky chodit více dětí

Před vánočními svátky otevřeli ve Verměřovicích novou družinu v prostorách základní a mateřské školy. Pardubický kraj finančně podpořil první etapu projektu, která navyšuje kapacitu mateřské školy a školní družiny, a proto se předání zúčastnil také hejtman Martin Netolický. Předpokládané náklady celého projektu jsou 14 milionů korun.

Počet obyvatel Verměřovic narůstá a spolu s ním i tlak na kapacitu místní mateřské školy. Rodiče jsou proto nuceni vozit své děti do okolí. „Se starosty obcí intenzivně komunikujeme a snažíme se vzájemně hledat řešení palčivých problémů. Zajištění dostatečné kapacity družiny a mateřské školy je pro nás velice důležité. Dětem a žákům je potřeba poskytnout takové prostředí a zázemí, ve kterém se budou moci kvalitně vzdělávat. Proto jsme se rozhodli projekt podpořit částkou 600 tisíc korun. Rekonstrukce prostor zvýší kapacitu mateřské školy okamžitě z 28 dětí až na 35, což napomůže obci se mnohem lépe vypořádat s velkým zájmem místních. Jsem rád, že jsme se na projektu finančně podíleli. Jsme zároveň připraveni v oblasti vzdělávání pomáhat a spolupracovat i nadále,“ řekl hejtman Netolický.

Rozšíření mateřské školy má dvě fáze. „Zajištění vzdělávání je pro nás prioritou. Proto se snažíme navýšit kapacitu mateřské školky, abychom byli lépe schopni zvládat vysoký zájem obyvatel obce. Nyní se nám podařilo předělat prostory mateřské školy a nově vybudovat družinu, která se nachází v půdních prostorách budovy ve 3. patře. První etapa je tak za námi. Momentálně plánujeme další navýšení kapacity mateřské školy až na 40 dětí. Odhadujeme, že celkový projekt bude stát až 14 milionů korun včetně daně,“ řekl starosta Verměřovic Miroslav Křivohlávek.

4 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page