top of page

Ve Svitavách bude otevřen nový obor pro zdravotní sestry

Další rozvoj Střední zdravotnické školy ve Svitavách byl tématem jednání hejtmana Martina Netolického se starostou Svitav Davidem Šimkem a ředitelem školy Radimem Dřímalem. Také na základě poptávky o studium na zdravotnické škole bude od příštího školního roku otevřena ve Svitavách vyšší odborná škola, která bude zajišťovat výuku tříletého oboru diplomovaná všeobecná sestra.


„V minulosti jsme na základě poptávky nejen studentek, ale také našich nemocnic otevřeli vyšší odbornou školu při zdravotnické škole v Ústí nad Orlicí. Vzhledem k věkové struktuře zdravotních sester napříč celou republikou cítíme potřebu zajistit napříč regionem vzdělávání v oboru diplomovaná všeobecná sestra tak, aby absolventky v místě v tom nejlepším případě zůstávaly a již během studia se zapojovaly do provozu Svitavské nemocnice, ale také nedaleké Litomyšlské nemocnice,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Nový obor s kapacitou 90 studentek a studentů, tedy tří ročníků po jedné třídě, bychom chtěli otevřít již od příštího školního roku. Nyní musíme dotáhnout do zdárného konce všechny legislativní náležitosti včetně změny názvu školy, jelikož rozhodnutí o akreditaci již škola obdržela. Zároveň chceme již na podzimních burzách škol novou studijní možnost prezentovat,“ řekl hejtman Martin Netolický, který o vytvoření oboru dlouhodobě debatoval také se starostou města Davidem Šimkem a radním pro oblast školství Josefem Kozlem.

Střední zdravotnická škola Svitavy je školou s nadregionální působností. Vzdělává žáky v deseti třídách denní formy vzdělávání a jedné třídě večerní. Oba nabízené obory Praktická sestra a Masér ve zdravotnictví jsou vhodné pro dívky i chlapce. Po maturitě mohou absolventi nastoupit přímo do zaměstnání ve zdravotnických zařízeních nebo studovat na široké škále vysokých nebo vyšších odborných škol. Škola zároveň slouží celoživotnímu vzdělávání, zejména v kvalifikačních kurzech Sanitář a Sportovní masáž.

2 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page