top of page

V Záchranné stanici Pasíčka se připravují na restart provozu

Společenský život se v souvislosti s uvolňováním covidových opatření pomalu vrací do normálu. Obnovuje se provoz nejenom mnoha služeb a obchodů, ale třeba i záchranných stanic. Také Záchranná stanice Pasíčka na Chrudimsku musela kvůli koronaviru v uplynulých měsících zásadně utlumit provoz, což pro toto zařízení znamenalo zvládnout velmi obtížnou situaci. Nyní tady provoz znovu startuje, a to jak pro školy, tak pro veřejnost. Krajský radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil se přijel do stanice podívat a seznámit se s jejím nynějším stavem.


„Kromě současné ztížené situace, kdy je stanice odkázaná často hlavně na pomoc od dárců a sponzorů, jsme diskutovali také o nutných investicích. Některé z nich souvisí s běžným provozem, jako je například oprava voliér. Rádi by v Pasíčkách ale našli i prostor pro novinky, z nichž mě zaujalo například vydrárium. Jsem rád, že tady i v této složité době přemýšlejí o budoucnosti. A to je dobře,“ uvedl radní Krčil.

V období pandemie došlo kromě jiného i k citelnému nárůstu počtu telefonátů týkajících se nalezených zvířat. Podle pracovníků stanice tento fenomén souvisí s tím, že se lidé více pohybovali v přírodě, na procházkách a výletech. Jak ale zdůrazňují, je nutné vždy zvážit, zda zvířata pomoc potřebují, zda jsou skutečně zraněná.

S provozem Pasíčkám pomůže i finanční příspěvek ve výši 550 tisíc korun, který schválila Rada Pardubického kraje. V červnu ho však ještě musí potvrdit krajské zastupitelstvo.

11 zobrazení

Comentarios


bottom of page