top of page
  • Obrázek autora3PK

V Týnišťku připravují vybudování kanalizace za necelých 30 milionů korun


Na silnici I/35 nedaleko Vysokého Mýta se nachází obec Týnišťko. Se starostou Stanislavem Kopeckým jednal v úterý odpoledne hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Řeč byla především o největší investiční akci, kterou je vybudování kanalizace a čističky odpadních vod za 29 milionů korun, ale také o pozitivním vlivu otevření druhého úseku dálnice D35 z Časů do Ostrova na obec.

„Týnišťko čeká velká investiční akce, kterou je vybudování čističky odpadních vod a kanalizace v délce 1,8 kilometru. Celkové náklady činí 29 milionů korun s tím, že 70 procent částky pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí. Na zbývající částku bude obec čerpat úvěr a zároveň žádá také o náš příspěvek v rámci nastavených podmínek,“ řekl hejtman Martin Netolický.


Toho vedení obce informovalo také o brownfieldu, kterým je havarijní objekt bývalého zemědělského družstva, který vlastní společnost v likvidaci. Pro obec by bylo nejlepší, aby byla tato nezabezpečená budova zbourána. Řeč byla také o pozitivním vlivu otevření druhého úseku dálnice D35, na který se přesunula tranzitní doprava ze silnice I/35, u které se obec nachází. Hejtman vedení obce seznámil s aktuálně vyhlášenými dotačními programy kraje pro rok 2023. V rámci jednoho z nich by obec mohla požádat o opravu či pořízení cisternové automobilové stříkačky.

Comentários


bottom of page