top of page

V Moravanech připravují pozemky pro výstavbu rodinných domů

Moravany nedaleko Pardubic byly cílem návštěvy hejtmana Martina Netolického. S dlouholetým starostou obce Václavem Ročkem řešili mimo jiné plán na výstavbu rodinných domů, ale také další projekty obce, která leží na hlavním železničním koridoru.

„O bydlení v Moravanech je podle pana starosty Ročka poměrně velký zájem, a proto obec připravuje zasíťování dalších pozemků pro výstavbu rodinných domů. Obec má veškerou potřebnou infrastrukturu včetně plnohodnotné základní školy a sportovní haly z roku 2009,“ uvedl hejtman Martin Netolický.


Toho starosta Roček provedl obcí, která má 1 800 obyvatel a ukázal mu obě školy. Ta první je původní a v tuto chvíli slouží žákům prvního stupně. Nyní obec připravuje úpravu vytápění, na kterou se podařilo získat státní dotaci, která pokryje 90 procent nákladů. V „akci Z“ pak byla postavena nová škola, která slouží druhému stupni a je u ní také sportovní hala, kterou využívají jak místní sportovci, tak ti z Pardubic. Společně navštívili také místní společenský dům se sálem, který slouží kulturním akcí, ale také areál u jezera, které vzniklo před 20 lety při budování nadjezdu přes hlavní železniční trať.
15 zobrazení

Comments


bottom of page