top of page

V Miřeticích připravují dobudování kanalizace v obci

Hejtman Martin Netolický společně s radním pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslavem Krčilem navštívili v rámci čtvrtečního výjezdu po regionu obec Miřetice. Se starostou Jaroslavem Chourem hovořili o mimo jiné o rekonstrukcích silnic v okolí obce či dobudování kanalizace v obci.

„V loňském roce jsme si připomněli 80 let od vypálení osady Ležáky, která spadá pod Miřetice. Proto jsme opravili silnici III/33773, která prochází právě pietním územím od Dachova směrem na Dřeveš. Osobně jsem vnímal celý tento záměr jako důležitou součást údržby a rozvoje celého zemí Národní kulturní památky Ležáky,“ řekl hejtman Martin Netolický. Toho starosta Chour informoval o záměru odkanalizovat místní části Havlovice a Dubová, kterými prochází krajská silnice II/337. Záměrem obce je práce koordinovat s krajem, který do budoucna připravuje opravu této komunikace.

Řeč byla také o dotačních programech kraje včetně Programu obnovy venkova. „Pro letošní rok doznal krajský Program obnovy venkova dílčích změn. Základní struktura programu zůstala stejná, ale rozhodli jsme se zohlednit obce, které mají více místních částí, což je případ i Miřetic, které jich mají osm. Nyní mohu obce, které mají pět a více místních částí, podat žádosti dvě,“ uvedl radní Miroslav Krčil.

4 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page