top of page

V kraji Ivana Olbrachta bude pomáhat další sanitka

Okresní nemocnice v Mižhiri v Zakarpatské oblasti Ukrajiny získala od Pardubického kraje sanitní vůz, který byl vyřazen v rámci pravidelné obměny vozového parku Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Jedná se o třetí sanitku, kterou kraj do partnerského regionu daroval. První slouží v nedaleké Koločavě, která je častým cílem českých turistů, druhá pak v Perečíně.


„Kromě finančních prostředků na jednotlivé projekty se snažíme pomáhat v Zakarpatské oblasti také materiálně, a to především v oblasti zdravotnictví, které je zde vysoce podfinancované. I když se situace za poslední dobu mírně zlepšila, tak v horských oblastech jezdí sanitní vozy často i ze 70. let. V rámci pravidelné obměny vozového parku naší záchranné služby chceme pokračovat v uvolnění sanitek především do těchto oblastí, do kterých jezdí v letním i zimním období čeští turisté a mohou tak rychlou zdravotnickou pomoc potřebovat,“ řekl hejtman Martin Netolický, s tím, že první sanitku daroval kraj do nemocnice v Koločavě, druhou pak do města Perečín, které je partnerským městem Svitav.

Kromě sanitek se podařilo opravit právě nemocnici v Koločavě. „V rámci dvou etap jsme po dohodě s místní samosprávou opravili dvě podlaží nemocnice, ale také jsme ve spolupráci s našimi nemocnicemi akutní i následné péče darovali některé chybějící přístroje, které u nás nahrazujeme, ale jsou plně funkční a mohou dalších několik let spolehlivě sloužit,“ doplnil hejtman.

8 zobrazení

Comments


bottom of page