top of page
  • Obrázek autora3PK

V Holicích se v jednoletém kurzu začnou vzdělávat autolakýrníci

Střední škola automobilní v Holicích oslavila v září 70 let své existence. Pardubický kraj investoval do školy za posledních několik let přes 65 milionů korun. O dalším rozvoji školy a plánovaných aktivitách jednal v úterý s ředitelem školy Michalem Šedivkou hejtman Martin Netolický. Škola si v posledních letech nemůže na nezájem studentů stěžovat a snaží se reagovat na poptávku trhu práce.


„Automobilní obory patří obecně v tuto chvíli mezi naplněné a škola si rozhodně nemůže na nezájem z řad studentů nijak stěžovat. Důležité je, že se oborovou skladbu snaží upravovat také v návaznosti na požadavek trhu práce a firem, se kterými je pan ředitel de facto v každodenním kontaktu. Domluvili jsme se proto na navýšení celkového počtu studentů z 510 na 540 s ohledem na plánované otevření jednoletého kurzu v oboru autolakýrník. O něj je zájem jak mezi žáky, tak právě mezi zaměstnavateli. Jedná se o ideální provazbu na již existující obory, kdy absolvent oboru autoklempíř si může v rámci jednoletého studia rozšířit portfolio svých dovedností,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten školu navštívil v rámci oslav 70 let od jejího založení. 1. září 1951 bylo v Holicích otevřeno středisko pracujícího dorostu pod patronací ČSAD Pardubice se zaměřením na dvouletou výuku automechaniček a autoelektrikářek. „V posledních letech jsme do školy investovali částku přesahující 65 milionů korun, a to včetně odkupu části areálu, který byl v soukromých rukách. Nejvýznamnější z těchto investic byla modernizace dílen odborného výcviku a praxe za 26 milionů korun. V tuto chvíli v areálu řešíme opatření na zodpovědné nakládání se srážkovými vodami a obměnu povrchů za propustné zatravňovací dlaždice, což nás vyjde v souhrnu na přibližně sedm milionů korun,“ připomněl krajské investice do školy hejtman Netolický.

Comments


bottom of page