top of page
  • Obrázek autora3PK

V Bylanech dokončují rekonstrukci obecního úřadu a přístavbu požární zbrojnice

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý obec Bylany na Chrudimsku, kde dokončují dvě velké investice spočívající v rekonstrukci obecního úřadu a přístavbě hasičské zbrojnice. Na obě akce získala obec krajskou dotaci ve výši 750 tisíc korun. Celkové náklady pak dosáhly 19 milionů korun.

„S panem starostou jsme o dvou velkých obecních investicích, tedy o rekonstrukci obecního úřadu a přístavbě hasičské zbrojnice, hovořili v loňském roce v lednu a již za několik málo dní bude stavba kolaudovaná. Prozatím dočasně sídlí obecní úřad a pošta v kulturním domě, ale již ve druhé polovině prosince se začnou přesouvat do nových prostor. Celkové náklady činí 19 milionů korun s tím, že necelých devět milionů korun na rekonstrukci obecního úřadu získala obec z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR a 750 tisíc korun na přístavbu hasičské zbrojnice jsme uvolnili v rámci krajského rozpočtu. Zbrojnice je nastavena na parkování jednoho požárního vozidla velikosti CAS 20 a jednoho zásahového vozidla velikosti dodávky,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že obec zvládla celou velkou investiční akci bez potřeby čerpat úvěr.

Řeč byla také o fungování pošty Partner v obci. „Bylany spolupracují s obcí Morašice na zajištění služeb pošty Partner. V souvislosti s uzavřením několika poboček pošty v Chrudimi včetně místní části Medlešice od 1. července letošního roku eviduje bylanská pošta velmi výrazný nárůst zásilek včetně balíků, protože je spádová jednak pro Medlešice, ale také Lány, Třibřichy či Markovice. Je tedy i na tomto konkrétním příkladu patrné, že se rozhodnutí o omezení pobočkové sítě dotklo řady lidí,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Ten se starostou Tomášem Hrubým hovořil také o krajském Programu obnovy venkova, kde chce obec žádat na pořízení komunálního traktoru. V minulosti obec také díky krajským dotacím opravila střechu kulturního domu či opravila část fasády mateřské školky.

תגובות


bottom of page