top of page

V areálu bývalé Vitky v Brněnci by mohlo začít vznikat muzeum


Na jednání se starostou Brněnce Blahoslavem Kašparem a vlastníkem bývalého areálu textilky Vitka Danielem Löw-Beerem dorazil ve čtvrtek odpoledne hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Hlavním tématem jednání byla prezentace aktuálního plánu rozvoje celé lokality bývalé textilní továrny, která do druhé světové války rodině Löw-Beer patřila a následně byla spojena se jménem Oskara Schindlera.

„Rozvoj celé lokality bývalé textilní továrny Vitka monitorujeme a řešíme již několik let. V minulosti jsme právě na tomto areálu iniciovali dotační titul státu na odstranění starých ekologických zátěží, což byl nezbytný předpoklad pro další rozvoj lokality. Nyní Daniel Löw-Beer, který je nyní majitelem celého areálu, připravil projekt, který kromě muzejní expozice obsahuje také kulturní centrum, co-workingové aktivity, drobnou textilní výrobu, ale také bytovou výstavbu s celou řadou návazných služeb zaměřených na starší populaci. Cílem vlastníka je, aby muzeum bylo otevřeno v roce 2025,“ uvedl hejtman Martin Netolický s tím, že nadace vlastnící celý areál je v úzkém kontaktu také s Jihomoravským krajem a městem Brnem z hlediska návaznosti na vilu Tugendhat, jelikož manželka Fritze Tugendhata Greta byla jedinou dcerou významného brněnského textilního průmyslníka Alfreda Löw-Beera.

Hejtman se starostou Kašparem hovořil také o dotačních programech Pardubického kraje či o připravovaných oslavách obce nebo rozvojových aktivitách.

3 zobrazení

Σχόλια


bottom of page