top of page

V Žichlínku u Lanškrouna řeší kapacitu mateřské školy

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil ve čtvrtek obec Žichlínek na Lanškrounsku. S vedením obce řešil především záležitosti spojené s místní mateřskou školou, jejíž stávající kapacita nedostačuje zájmu a navíc by měla být z rozhodnutí hygieny ještě snížena.

„Žichlínek má mateřskou školu s kapacitou 50 dětí. Vzhledem k tomu, že obci vypršela výjimka hygienické stanice, měla by se kapacita snížit na 35 dětí, což však není pro bezproblémové zajištění spádovosti možné. Již při stávající kapacitě musela obec odmítat také místní děti. Žichlínek navíc připravuje velký projekt na výstavbu nové mateřské školy s kapacitou 72 dětí, na který by chtěla získat finanční prostředky z evropských fondů. Stávající budova mateřské školy je ve společném objektu se základní školou, které by se uvolnilo místo pro další třídu, rozšíření jídelny a kuchyně. V mezičase se bude snažit Žichlínek získat další výjimku pro kapacitu 50 dětí, aby bylo možné zajistit kvalitní dostupnost předškolního vzdělávání,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Řeč byla také o rozvoji silniční infrastruktury se zaměřením na silnici I/43 včetně obchvatu Lanškrouna. Pro obec je informace o přípravě obchvatu důležitá, jelikož se v lokalitě uvažované trasy nachází rozvojová lokalita pro výstavbu rodinných domů.

3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page