top of page

Unikátní rentgen v Jevíčku bude používat umělou inteligenci

V Odborném léčebném ústavu v Jevíčku uvedli do provozu nový moderní digitální rentgen. Ten nahradil 22 let staré částečně digitální zařízení. Nový rentgen značky Samsung bude sloužit nejen léčebnému ústavu, ale široké veřejnosti. Jeho unikátnost tkví v širokém zapojení umělé inteligence a sníženému záření, kterému je pacient vystaven.

„Do Odborného léčebného ústavu v Jevíčku investujeme v posledních letech nemalé finanční prostředky. Jednalo se o opravu historických dřevěných leháren, přeměnu bývalého dětského pavilonu na pavilon plicní rehabilitace, opravu střechy a energeticky úsporná opatření pro budovu stravovacího provozu. Následně jsme provedli zateplení pavilonu S a na podzim loňského roku jsme dokončili kompletní modernizaci pokojů a vybudování nového hygienického zázemí u pokojů,“ vyjmenoval krajské investice hejtman Martin Netolický.

Důležitým počinem je nyní zprovoznění nového rentgenu. „Původní rentgen byl 22 let starý a byl částečně digitální. Proto se nyní dostáváme na úroveň, kterou si nejen ústav, ale celé Jevíčsko zaslouží, jelikož pracoviště je využíváno také pro pacienty na základě požadavků praktických lékařů. Zajímavostí je, že rentgen bude opatřen umělou inteligencí pro vyhodnocování snímků v rozsahu, který bude první v Evropě. Náklady na pořízení rentgenu a nezbytné stavební úpravy dosáhly 6,6 milionu korun," řekl hejtman.

4 zobrazení

Comments


bottom of page