top of page

U obřího křemene v místní části Podhořan Bílý kámen odpočíval podle legendy Jan Žižka

Další obcí, kterou v minulých dnech navštívil při svých cestách po Pardubickém kraji radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil, byly Podhořany u Ronova. Obec leží na samé hranici krajů Pardubického a Středočeského.


Se starostkou Lenkou Štěpánkovou hovořil například o problematice zásobování pitnou vodou obyvatel místní části Bílý kámen. Název tato část Podhořan získala podle obřího křemene, který obec nechala nedávno přemístit k nově vybudované odpočívce. „Podle legendy, s níž mne seznámila paní starostka, se měl u balvanu zastavit a odpočívat i legendární husitský vojevůdce Jan Žižka,“ říká radní Krčil.

Podhořany protíná silnice první třídy číslo 17 a dalším logickým tématem tak byla bezpečnost provozu. „Provoz je v obci skutečně silný. Kvůli nedostatečným rozhledům údajně nelze v žádném z míst vybudovat přechod pro chodce. Podle mého názoru by ale měla policie tyto situace posuzovat citlivěji s ohledem na konkrétní situaci. Paní starostce rozumím a chápu ji, že by uvítala jakékoliv opatření, které by zvýšilo bezpečnost, třeba i stacionární nebo úsekový radar,“ říká Miroslav Krčil.

Podhořany se chystají také na investici do nových stavebních parcel a řeší opravu místních komunikací. Především pak kvůli bezpečnosti dětí už mají připraven i projekt přesunu autobusové zastávky, aby školáci nemuseli přecházet právě frekventovanou silnici první třídy.

9 zobrazení

Comments


bottom of page