top of page

Tchaj-wan daroval do kraje 16 plicních ventilátorů a 100 masek

Aktualizováno: 17. 4. 2020

V rámci boje s koronavirem dorazilo do České republiky 25 plicních ventilátorů z Tchaj-wanu. Hned 16 z nich zamíří do Pardubického kraje. V sídle Tchaj-wanské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze převzali ventilátory, ale také 100 celoobličejových masek hejtman Martin Netolický a ředitel pro zdravotní služby Nemocnice Pardubického kraje a.s. Vladimír Ninger.„Považuji za velký úspěch, že se nám i díky jednání s ministerstvem zahraničí a panem ministrem Petříčkem podařilo pro náš kraj získat 16 plicních ventilátorů, které Tchaj-wan daroval do České republiky. Dalších devět již bylo rozmístěno v Praze a to po třech kusech v Motole, Na Bulovce a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Je to dar, kterého si velmi vážíme a může být začátkem dlouhodobější spolupráce,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také pozval zástupce Tchaj-wanu na návštěvu do Pardubického kraje. „Možností spolupráce se nabízí celá řada od zdravotnictví, školství až po výzkum. Navíc přímo v Pardubicích sídlí společnost Foxconn a Gymnázium Mozartova dlouhodobě spolupracuje se střední školou Kaoh-Siung. Témat je tedy mnoho a po uvolnění stávajících opatření budeme chtít některé možnosti otevřít,“ sdělil hejtman Martin Netolický.


Podle Vladimíra Ningera naleze dar v rámci Nemocnice Pardubického kraje bohaté uplatnění. „Plicní ventilace je velmi vhodná nejen v rámci potenciální zvýšené potřeby v souvislosti se šířením koronaviru, ale hodí se také v rámci převozů pacientů, jelikož jednotka je velmi lehká, kompaktní a ovládání je velice intuitivní,“ řekl ředitel pro zdravotní služby Nemocnice Pardubického kraje a.s. Vladimír Ninger.


Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář vznikla v Praze roku 1991. Jejím hlavním cílem je přispívat k rozvoji spolupráce prostřednictvím kulturních výměn, vědeckých kontaktů, turistiky, obchodní činnosti a investic.

4 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page