top of page

Svitavské gymnázium má dvě nová hřiště. Kraj za ně zaplatil tři miliony korun

Svitavy - Jednou ze středních škol, které Pardubický kraj zřizuje ve Svitavách, je místní gymnázium. V době, kdy studenti posledních ročníků skládají maturitní zkoušky, bylo za přítomnosti hejtmana Martina Netolického, radních Bohumila Bernáška a René Živného otevřeno opravené minifotbalové a víceúčelové hřiště. Obě investice vyšly kraj na tři miliony korun.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Původní hřiště bylo pro potřeby školy jednoznačně neodpovídající a navíc zde vzhledem k povrchu hrozilo zvýšené riziko zranění. Vzhledem k velikosti školy jsme považovali za nezbytné, abychom po zateplení školy, modernizaci řady učeben upravili také sportoviště, které se nachází přímo v areálu školy. Oprava minifotbalového hřiště vyšla na jeden milion korun a v případě víceúčelového hřiště se jednalo o necelé dva miliony z rozpočtu kraje. Drobnější práce včetně oprav mantinelů, nátěrů a sítí šly z rozpočtu školy,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

„Víceúčelové hřiště na tenis, volejbal a nohejbal vzniklo přestavbou starého kurtu z 60. let minulého století. Fotbalové minihřiště s umělým povrchem vzniklo původně v roce 2006 v rámci projektu „Grassroots - Fotbal pro všechny“ tehdejšího Českomoravského fotbalového svazu (dnes FAČR). Hrací plocha byla po 13 letech používání ve špatném stavu, a proto byla nutná její výměna,“ uvedl krajský radní pro oblast školství Bohumil Bernášek. Jako krok správným směrem vnímá investici radní pro sport a volnočasové aktivity René Živný. „Vzhledem k tomu, že sportoviště může sloužit nejen škole, ale i veřejnosti, tak je to jednoznačně správná cesta. Jsem přesvědčený, že by se sportovní areály neměly uzavírat a měly být využity de facto nepřetržitě,“ řekl René Živný.

6 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page