top of page
  • Obrázek autora3PK

Studenti leteckého oboru v Moravské Třebové rozhodně nezahálejí

Moravská Třebová - Páteční ráno bylo na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové poměrně rušné. V souvislosti s uvolněním řady opatření se sem mohli po čase vrátit studenti prvního ročníku Gymnázia a Letecké střední odborné školy v Moravské Třebové. Právě letecké lyceum je zcela novým a unikátním studijním oborem, a to s celorepublikovým přesahem.

D35 je pro ŘSD jednou z priorit. Napojení Orlickoústecka u Litomyšle v budoucích plánech zůstává

„Přípravy na vytvoření tohoto unikátního oboru byly poměrně náročné a zapojily se do nich kapacity z vysokých škol, Aeroklubu ČR, Armády ČR, ale také pilot Martin Šonka, který je nejen vzhledem ke své armádní, ale především akrobatické kariéře pro mnohé velkým vzorem. Bohužel mimořádná opatření nám rozjezd tohoto oboru zbrzdila, ale věřím, že z dlouhodobého hlediska bude úspěšný, o čemž svědčí i zájem studentů a jejich rodičů, kteří neustále kontaktují školu a ptají se na konkrétní informace ke studiu,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Studijní obor Letecké technické lyceum, který je zakončený maturitní zkouškou, je velmi úzce navázán na praxi v reálném leteckém provozu. Hlavní uplatnění absolventů by mělo být v oblasti civilního letectví a v letecké dopravě. Zároveň se mohou ucházet o práci ve službách leteckých dopravců a společností. Samozřejmě se počítá i s jejich pokračování na vysokých školách, se kterými moravskotřebovské gymnázium úzce spolupracuje.Comments


bottom of page