top of page

Stavba dálnice D35 mezi Vysokým Mýtem a Džbánovem byla zahájena

Ve čtvrtek byla zahájena stavba téměř šest kilometrů dlouhého úseku dálnice D35, která vyvede dopravu mimo centrum Vysokého Mýta. Náklady na stavbu činí 1,8 miliardy korun bez DPH. Zahájení stavby se zúčastnil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Zahájení stavby každého úseku dálnice je vždy velkým svátkem. O to více když se přibližujeme ke dvěma nyní dopravně velmi zatíženým městům, a to Vysokému Mýtu a Litomyšli. Šestikilometrovému úseku mezi Vysokým Mýtem a Džbánovem můžeme jednoznačně říkat obchvat, jelikož trasa dálnice přiléhá z jihu k městu samotnému a již na konci roku 2025 vyvede dopravu za městem u Džbánova. Pevně věřím, že se neobjeví žádné komplikace ani na úseku Ostrov - Vysoké Mýto a ani na stavbě sice relativně krátkého, ale z geologického hlediska náročného tunelu Homole,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který také připomněl debaty o severní a jižní variantě trasování dálnice, což byl podle něj jediný moment, kdy se na straně kraje přibrzdila příprava celého projektu.

Součástí stavby je také jedenáct mostů, dvě mimoúrovňové křižovatky a 3 200 metrů protihlukových stěn. Intenzivní příprava probíhá i na všechny další úseky D35. Konkrétně v Pardubickém kraji budou během příštího roku zahájeny všechny zbývající úseky D35 mezi Ostrovem a Opatovcem. Na poslední dvě části z Opatovce do Mohelnice, které budou realizovány prostřednictvím PPP, přijde řada v roce 2025.

3 zobrazení0 komentářů

Comentarios


bottom of page