top of page

Skutečský Sintex obléká policisty či hasiče. Kraj podpořil vývoj nanoroušek

Jednou z úspěšných textilních společností v Pardubickém kraji je firma Sintex z České Třebové, která má výrobní závod ve Skutči. Ta se svým projektem na výrobu roušek s nanovlákennou membránou uspěla v rámci individuální výzvy, kterou kraj v průběhu koronavirové pandemie vypsal. Firma dodává pracovní oděvy pro policii, hasiče, armádu, ale například také společnosti Continental, Bosch, Siemens či TPCA. Společně s Technickou univerzitou v Liberci a dalšími partnery s klastru Nanoprogress již několik let řeší aplikaci nanovláken do praxe.

„SINTEX velmi úspěšně dodává konfekci pro policii, hasiče, či armádu. Pracovní oděvy odebírají například také ve Foxconnu či kolínské TPCA. Funkční materiály využívá i Český olympijský výbor či firmy AlpinePRO nebo Litex,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který se zástupci firmy hovořil také o vyrovnávání se s dopady koronavirové pandemie vzhledem k návaznosti na dodávky pracovních oděvů pro automotive v Rakousku a Německu.


Společnost uspěla v rámci krajské individuální dotace na podporu inovací pro boj s koronavirem. „Celkově jsme uvolnili sedm milionů korun pro jedenáct společností a SINTEX uspěl s výrobou textilních roušek a roušek s vkládaným nanofiltrem. Firma totiž již několik let společně s Technickou univerzitou v Liberci řeší právě aplikaci nanovláken do praxe,“ sdělil hejtman. „I touto podporou můžeme vedle udržení investic pomoci zaměstnanosti v našem regionu. Jen ve Skutči SINTEX zaměstnává 75 lidí, další pracují v závodě v České Třebové,“ dodal hejtman.


SINTEX


Společnost SINTEX byla založena v listopadu roku 1992. Původní marketingová strategie firmy byla postavena na výrobě kvalitních zátažných pletenin a konfekce. V roce 2000 firma postavila novou pletárnu zátažných úpletů a velkokapacitní sklady surovin. Ve stejném roce došlo k významnému rozšíření strojního zařízení společnosti. V roce 2004 se SINTEX stal certifikovaným partnerem společnosti Advansa/Invista pro fyziologické a termoizolační značkové materiály CoolMax®, Thermolite® a ThermoCool®. Společnost je také držitelem certifikátů ISO 9001:2015 a Öko-Tex Standard 100.28 zobrazení

Comments


bottom of page