top of page

Rekonstrukce společenského sálu v České Třebové by mohla začít v roce 2023

Zahájení rekonstrukce společenského sálu Střední školy technické Gustava Habrmana v České Třebové je opět o krok blíže. Krajští radní totiž na svém pondělním jednání schválili investiční záměr s předpokládanou hodnotou přesahující 53 milionů korun. Zahájení realizace stavby se předpokládá v roce 2023 s ohledem na dostupné finanční prostředky.


„Společenský sál na Skalce je jedním ze dvou, které kraj vlastní. Sukova síň Domu hudby již doznala významných změn a investic, a proto již delší dobu hovoříme také o úpravě sálu v České Třebové. Ten slouží nejen škole, ale také různým konferencím, burzám škol či maturitním plesům ve městě, které v zásadě nemá k tomuto sálu odpovídající alternativu. Stávající stav sálu i technického zázemí odpovídá době vzniku prostor, a proto považujeme za zcela správné dostat jej do parametrů 21. století. Součástí rekonstrukce je po dohodě s vedením školy také výměna střešní krytiny,“ řekl hejtman Martin Netolický. „V tuto chvíli předpokládáme, že bychom úpravy zahájili v roce 2023 s ohledem na možnosti krajského rozpočtu. Předpokládaná hodnota celé stavby je nyní přibližně 53 milionů korun,“ řekl hejtman Netolický, který o podobě nového sálu jednal jak s vedením školy, tak města.

Rekonstrukce se kromě samotného společenského sálu dočká také vstupní hala do školní budovy. „Proměnou projde vrátnice, prodejna, sociální zařízení a celkově se změní charakter vstupu do školy. Ve druhém patře pak společenská místnost, šatny, sekretariát, ředitelna, kuchyňka, bary či sociální zařízení,“ řekl krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

7 zobrazení

Comments


bottom of page