top of page

Radní Krčil: Nové chodníky, oprava komunikací a společenské centrum, takové jsou plány Morašic


Radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil navštívil při svých cestách po regionu mimo jiné i obec Morašice na Chrudimsku. Se starostou Romanem Štěpánkem probírali témata spojená s fungováním venkovských regionů. Diskuze se týkala problematiky zajištění odpovídajících služeb na venkově či chystaných investic nejenom pro letošní rok, ale i pro roky následující.

„Morašice jsou obcí, která má hned několik místních částí. To samo o sobě samozřejmě klade na vedení obce a zastupitelstvo větší nároky například při řešení a koordinaci potřebných investic a vůbec zajištění optimálního rozvoje,“ uvedl radní Miroslav Krčil. Morašice v současné době chystají projektovou dokumentaci na nové chodníky. V místní části Zbyhněvice chtějí opravit komunikace a ve Skupicích je cílem kompletně vybudovat společenské centrum. „Jde o areál na návsi a myslím, že je velmi dobře, že vedení obce při tomto projektu dbá na to, aby stavba nenarušila její ráz, ale naopak, aby jej podtrhla. Pan starosta Štěpánek a jeho tým odvádějí velmi dobrou práci,“ říká radní Miroslav Krčil.

Další debata se týkala zajištění služeb na venkově, konkrétně provozu školy, školní jídelny, obchodu či poštovních služeb. „Morašice jsou zapojeny do projektu Pošta Partner a já jsem panu starostovi velmi pozorně naslouchal, jaké zkušenosti má dosud vedení obce s tímto konceptem. Je to pro mne osobně mimořádně důležitá zpětná vazba přímo z terénu, z reálného fungování. Jako kraj totiž chceme tento koncept podpořit a jde nám o co nejefektivnější nastavení podmínek,“ vysvětlil radní Krčil.

1 zobrazení

Comments


bottom of page