top of page

Radní Bernášek: „Chrudimské průmyslovce dávám výbornou.“

Aktualizováno: 2. 7. 2020

Chrudim – Střední průmyslová škola v Chrudimi má za sebou úspěšný školní rok. Stejně jako na dalších školách si dnes žáci převzali vysvědčení. Výsledky žáků školy u závěrečných zkoušek a maturit jsou vynikající. Při své návštěvě školy si radní Bohumil Bernášek také prohlédl internát, kde panuje čilý stavební ruch.

Závěrečné učňovské zkoušky dopadly velmi dobře pro elektromechaniky, strojníky silničních strojů, obráběče a strojní mechaniky, všech 50 žáků prospělo. V maturitních oborech elektrotechnika, strojírenství a mechanik strojů a zařízení neuspěl pouze jeden žák ze čtyřiceti. Sedmdesát procent maturantů se chystá k přijímacím zkouškám na vysokou školu.

„Chrudimská škola klade vysoké nároky na žáky už od prvních ročníků. Úspěšnost u maturit je potom velmi vysoká a absolventi velmi dobře zvládají přechod na vysokou školu či nástup do zaměstnání,“ sdělil radní pro školství Bohumil Bernášek.  

 „S patnácti absolventy se uvidíme znovu v září, neboť si chtějí doplnit svoje vzdělání. Jsou mezi nimi zájemci o maturitu nebo druhý výuční list,“ informoval ředitel školy František Mihulka

 Úspěšně dopadlo i přijímací řízení. Žáků je dostatek, ale mění se zájem o jednotlivé obory. Škola hlásí mírný pokles počtu nových žáků ve strojírenských oborech, naopak větší zájem je v současné době o elektrotechnické obory.  

„Vedení školy si moc neodpočine ani o prázdninách. Probíhá postupná rekonstrukce pokojů na internátě včetně výměny vybavení interiérů. Jedno patro je už hotové, další opravené pokoje budou předány do konce prázdnin,“ dodal radní Bohumil Bernášek.56 zobrazení

Comments


bottom of page